Home > Terasos > Terasa: nuo ko priklauso jos ilgaamžiškumas?

Terasa: nuo ko priklauso jos ilgaamžiškumas?

Terasa

Terasa ne tik puošia gyvenamąjį namą, bet ir suteikia jaukumo. Terasomis pratęsiama namų erdvė, dažnai šiltuoju metų laiku didelė dalis tiek šeimos gyvenimo, tiek draugų susibūrimų vyksta būtent joje. Tinkamai parinkus spalvas, medžiagas, aksesuarus ar net augalus, terasa, bent jau šiltuoju metų laiku, gali tapti patogiausiu ir mieliausiu širdžiai namų ar kiemo kampeliu.

Prieš statant terasą reikėtų ne tik nuspręsti, kurioje namo pusėje ji stovės, kokio dydžio ar formos bus, bet taip pat ar norite įrengti tik terasą, ar norėsite ją pridengti stogeliu ir paversti vasariniu kambariu. Svarbus ir kartais nelengvas sprendimas, kokias lentas pasirinkti terasai. Kiekvienas planuojantis terasą, turi asmeninių poreikių bei yra priverstas atsižvelgti į namo, kiemo planavimą, apželdinimą ir kitas sąlygas. Gražios lentos – svarbus aspektas, tačiau būtina įvertinti ir jų atsparumą, ilgaamžiškumą. Tikėtis, kad ilgai džiaugsitės terasa, pastatyta iš specialiai tam nepritaikytos medienos ar kitų medžiagų, neverta, tad galima teigti, kad Jūsų terasos ilgaamžiškumas priklauso nuo tinkamų lentų pasirinkimo.

Specialistai nepataria naudoti spygliuočių: eglės ar pušies medienos, kadangi jos itin sugeria drėgmę ir nėra ilgaamžės. Geriausia ir patikimiausia mediena terasai – ąžuolas ir maumedis. Maumedžio terasa laikys dukart ilgiau nei pušis, nors ir impregnuota giluminiu būdu. Turėklams rinkitės minkštą medieną, pavyzdžiui, pušį. Kad lentos nepūtų, naudokite minėtų atsparių rūšių medieną, nes nepatvarios medienos apdorojimas specialiomis apsauginėmis medžiagomis nors ir naudingas, tačiau eksploatuojant greitai nusitrina.

Terasoms labiausiai kenkia tiesioginiai saulės spinduliai ir sniegas. Be to, lietus terasinei medienai turi kur kas mažiau įtakos, nei manote. Jei medinė terasa nebus reguliariai prižiūrima, valoma, alyvuojama, ji vis tiek anksčiau ar vėliau praras spalvą, papilkės. Tad terasoms būtina ir tinkama priežiūra bei apsauga, nepamirškite, kad tai taip pat svarbus komponentas prisidedantis prie ilgaamžiškumo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *