Home > Šildymas, vėdinimas > Šilumos siurbliai: kaip veikia?

Šilumos siurbliai: kaip veikia?

Šilumos siurbliai

Šildymo siurblys, tai plačiai naudojama šildymo sistema, kuri taupo energiją ir yra puiki alternatyva tiek kieto kuro, tiek dujiniam šildymui. Šilumos siurbliai veikia pasisavindami šilumą iš dirvožemio, uolienų, oro arba vandens ir paskirsto ją namuose. Rinkoje galite įsigyti be boilerio ar su integruotu boileriu. Tai kompaktiškas ir vertas Jūsų dėmesio variantas!

Oras–oras tipo šilumos siurblius sudaro išorinis įrenginys ir viena arba daugiau vidinių dalių. Išorinis įrenginys ima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją viduje esančioms dalims, kurios, veikiamos ventiliatoriaus, paskleidžia tą šilumą viduje. Radiatorių su šio tipo siurbliais sušildyti neįmanoma. Nukritus lauko temperatūrai, sumažėja siurblio efektyvumas. Oro siurblys paprastai gali sutaupyti apie 30–50 procentų šildymo išlaidų (neskaičiuojant vandens šildymo išlaidų). Energijos taupymo požiūriu, palygus su kitomis karšto oro siurblių sistemomis, yra kur kas pigesnė investicija.

Oras–vanduo šilumos siurbliai ima šilumą iš lauko panašiu principu kaip oras-oras siurbliai, bet užuot orą pavertę šiluma, jie šildo vandenį. Oras–vanduo šilumos siurbliai gali šildyti tiek vandenį, tiek orą, tiekdami šilumą į namus per šildomų grindų sistemas bei radiatorius. Šilumos siurbliai, sumontuoti išorėje, ima šilumą iš oro. Ši energija sušildo vandenį talpoje, esančią patalpoje. Oras–vanduo šilumos siurbliai gali sutaupyti apytiksliai 50–60% namui šildyti reikalingos šilumos bei karšto vandens per metus. Netgi esant žemesnei lauko temperatūrai, sutaupoma beveik tiek pat energijos.

Gruntinis šildymo siurblys, tai modernus bei ekologiškas šildymo būdas. Šilumos siurblys ima pirminę energiją iš grunto, gruntinio vandens ar oro ir paverčia ją šiluma, kurią naudoja pastatui šildyti ir buitiniam karštam vandeniui ruošti. Gaunamas šilumos kiekis yra apie 4–5 kartus didesnis už sunaudotą energiją. Norint įsirengti šilumos siurblį – reikalinga didelė pradinė investicija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *