Home > Interjeras, baldai > Kokius audinius reikėtų rinktis lauko baldams?

Kokius audinius reikėtų rinktis lauko baldams?

Ką įsivaizduojate išgirdę frazę lauko baldai? Dažniausiai tai yra plastikiniai, mediniai, akmeniniai ir metaliniai suolai, stalai ir kėdės – viskas, kas yra patvaru. O kaip jūs žiūrite į absoliučiai panašią jūsų namų sofą ar kėdę, kuri stovi ne kambaryje, o jūsų terasoje ar tiesiog lauke?

Lauko audinių ypatybės

Audiniai laukui gerokai skiriasi nuo audinių, kuriuos naudojame patalpose. Pagrindinis šių audinių privalumas ir skirtumas – atsparumas dėvėjimuisi ir atsparumas išoriniams aplinkos veiksniams: jie nebijo vandens, ultravioletinių spindulių, vėjo, sniego, praktiškai nesugeria buitinės taršos (tepalų, išsiliejusių skysčių).

Iš kokių medžiagų gaminami lauko audiniai?

Šiuolaikiniai lauko audiniai gaminami iš sintetinių pluoštų, kurie yra ypač patvarūs. Akriliniai audiniai pasižymi aukščiausiomis savybėmis, be to, liečiant jie beveik nesiskiria nuo minkštų audinių, pagamintų iš natūralaus pluošto. Be to, gamintojai naudoja impregnavimus, kurie suteikia audiniams vandeniui atsparias savybes ir atsparumą nešvarumams.

Pasirinkimo kriterijai

Spręsdami, kokį audinį pasirinkti lauko baldams, atkreipkite dėmesį į eksploatavimo sąlygas. Taigi, sofa pietinėje pusėje esančioje pavėsinėje nuolat yra saulėje. Pageidautina jį apmušti medžiaga, kuri neblunka veikiant saulės spinduliams. Jei virš baldų nėra stogo ar baldakimo, o toje vietoje dažnai iškrenta krituliai, orientuojamės į vandenį atstumiančias savybes.

Universalių reikalavimų sąrašas:

  • Atsparumas dilimui. Patvariausios sintetinės arba mišraus pluošto medžiagos.
  • Spalvos išlaikymas. Ilgai būnant saulėje, dažyti pluoštai išblunka.
  • Atsparumas šviesai – tai gebėjimas atlaikyti stiprų ultravioletinių spindulių poveikį.
  • Apsauga nuo pelėsių ir vabzdžių. Ten, kur kaupiasi drėgmė, dažnai susidaro pelėsiai, grybeliai, mikroorganizmai. Tai reiškia, kad lauko baldams reikalingas vandeniui atsparus audinys, kuris nesugeria, o atstumia drėgmę.
  • Lengva priežiūra. Lauke baldų apmušalai susitepa dėl kritulių, purvo, dulkių, augintinių letenų. Geriau, jei lauko baldų užvalkalams skirtas audinys atlaikys įprastą skalbimą mašinoje. Nedidelius nešvarumus galima pašalinti rankiniu būdu, nuplaunant dėmę muiluotu vandeniu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *