Home > Šildymas, vėdinimas > Granuliniai katilai – komfortiškas pastatų šildymas

Granuliniai katilai – komfortiškas pastatų šildymas

Granuliniai katilai

Granuliniai katilai, tai taupus ir ekologiškas šildymo būdas, kadangi juose galima kūrenti įvairų rūšių biomasės granules, kaip pavyzdžiui, smulkintas anglis, medienos granules, grūdų išvalas ar šiaudų granules. Granuliniai katilai yra automatizuoti, o nuo jų automatizacijos lygio priklauso ir katilo veikimo trukmė be priežiūros, kuri gali siekti nuo kelių parų iki keleto mėnesių.

Šių katilų sandara yra gana nesudėtinga, išskiriamos trys svarbiausios dalys: granulių degikliai, granulių talpos, kitaip dar vadinamos bunkeriais, ir granulių konvejeriai, dar vadinami šnekais. Šių dalių veikimo principą nulemia granulinių katilų automatizacijos lygis – visiškai automatiniai granuliniai katilai ne tik savaime užsidegs ir užges, bet ir į atskirą, tam skirtą konteinerį šalins pelenus, taip pat išvalys šilumokaitį. Mažiausiai automatizuoti katilai savaime atlieka kur kas mažiau funkcijų – čia automatiškai atliekamas tik kuri tiekimas iš granulių talpos (bunkerio) į pakurą. Tad granuliniai katilai yra tinkamiausias šildymo būdas tiems, kurie ieško patogaus ir ekonomiško šildymo sprendimo.

Kombinuoti granuliniai kieto kuro katilai nuo įprastų granulinių katilų skiriasi tuo, kad juose yra dvi pakuros, kurios suteikia galimybę šilumą gaminti naudojant ne tik ekologišką kurą: medienos granules, tačiau ir tradicinę kuro rūšį, tai pjuvenų briketus arba malkas. Reikėtų pabrėžti, kad šie katilai yra aukšto komforto ir saugumo lygio. Todėl iškilus gedimui ar pristigus granulinio kuro, niekada neteks šalti, kadangi visuomet galėsite pasinaudoti šildymo alternatyva – tradiciniu kuru.

Taigi, pagrindinė granulinių katilų paskirtis, tai komfortiškas pastatų šildymas, o jų priežiūra – visiškai nesudėtinga. Granuliniuose kuro katiluose kuras pildomas kas 3–7 paras, paduodamas automatiškai, taipm pat šilumą namuose galite kontroliuoti mobiliojo įrenginio pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *