Home > Šildymas, vėdinimas > Kokį namo šildymo būdą pasirinkti?

Kokį namo šildymo būdą pasirinkti?

Namo šildymas yra reikalingas procesas šaltu sezono periodu. Šildymo sistemos pasirinkimas yra svarbus sprendimas, nes jis užfiksuoja šildymo išlaidas daugiau nei dešimtmečiui. Sistemos energinis naudingumas priklauso nuo turimo kuro ir nuo to, kiek vietos jums reikia apšildyti. Jei keičiate esamą šildymo sistemą, turėtumėte pagalvoti, ar geriausia pakeisti „panašų“ į panašią. Naujos elektrinio šilumos siurblio sistemos yra veiksmingesnės ir pigesnės nei šildymas dujomis, o tai gali padėti atlikti pakeitimus. Daugeliui senųjų laikų elektrinės atvirkštinio ciklo padalijimo sistemos yra efektyviausias ir pigiausias šildymo būdas, išskiriantis mažiausiai šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Jei jūsų namuose ant stogo įrengta saulės energijos sistema, šildymo elektrinėmis atvirkštinio ciklo sistemomis nauda gali būti dar didesnė. Šildymo sistemos gali generuoti šilumą su: elektros, medienos, dujos (gamtinės arba LPG). Pasirinkimas priklauso nuo to, koks kuras yra jums prieinamas. Kiek vietos reikia apšildyti

Namo šildymo būdai. Yra 2 tipų šildymo sistemos: centrinis šildymas, kambario (ar erdvės) šildymas. Jei reikia šildyti visą namą, centrinis šildymas būtų efektyvesnis. Idealiu atveju su zonavimo galimybe, kuri leidžia šildyti tik tam tikras jūsų namų vietas. Jei norite šildyti tik tam tikrą plotą, geriausiai tiktų kambario šildytuvas. Paprastai pigiau naudoti kambario šildytuvą. Bet tai tikrai priklauso nuo to, kokią didelę erdvę šildote. Kuo didesnis plotas, tuo didesnės sistemos jums reikės. Netinkamo dydžio sistema nešildys jūsų namų efektyviai ir kainuos daugiau pinigų. Jei galite, pakvieskite tiekėją apsilankyti ir išmatuoti jūsų namus, kad gautų kainą. Jei tai neįmanoma, pateikite jiems savo namo planą, nurodydami norimų šildyti plotų matmenis. Taip pat pateikite informaciją apie izoliaciją, kurią naudojate savo namuose.

Pigiausias namo šildymo būdas – šildymo sistema oras vanduo. Šilumos siurblys kontroliuoja temperatūrą perduodamas šilumą. Šilumos siurblį sudaro trys pagrindiniai komponentai: lauko blokas (garintuvas), vidinis blokas (-ai) (kondensatorius) ir šaltnešis. Šaltnešis perduoda šilumą, kai ji cirkuliuoja tarp lauko ir vidaus bloko (-ų).  Šilumos siurbliai oras-vanduo yra optimalus pasirinkimas naujiems namams ar pastatams. Sujungus su grindiniu šildymu arba žemos temperatūros radiatoriais, konfigūracijai reikia mažiau energijos namui šildyti. Sukurti Europoje, oras-vanduo šilumos siurbliai tinka bet kokiam Europos klimatui ištisus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *