Home > Produktai > Gipso plokščių tipai ir jų pranašumai

Gipso plokščių tipai ir jų pranašumai

Gipso kartonas yra, paprastai tariant, lakštas, iš abiejų pusių išklotas tvirtu statybiniu popieriumi. Gipso kartono siūlomo apvado tipas priklauso nuo to, ar reikia tinkuoti plokštę, ar galite ją apdailinti tokią, kokia yra. Šlapio tinko naudojimas greitai tampa „tradiciniu“ metodu, nes džiovinimas yra dar populiaresnis dėl savo greičio ir lengvumo. Kūginio krašto gipso kartono plokštės yra skirtos sujungimui ir nugriebimui, o kvadratinės briaunos gipso kartono plokštės geriausiai tinka tekstūruotai apdailai. 

Visi pasirinkimai priklauso nuo Jūsų namų tipo, siekiamų tikslų įgyvendinimo remonto darbų metu ir Jūsų pačių norų bei įsivaizdavimų, tad kviečiame susipažinti su pagrindiniais populiariausiais gipso plokščių tipais ir jų privalumais.

Yra daugybė gipso kartono plokščių rūšių, kurios visos yra specialiai sukurtos įvairios paskirties reikmėms. Garų kontrolės gipso kartono plokštės ir apsaugos nuo smūgių gipso kartono plokštės yra dviejų tipų, kurie vis labiau ima populiarėti, tačiau žemiau pateikiami tikrieji statybininkų bei namų savininkų favoritai dėl montavimo lengvumo, praktišku, ilgaamžiškumo ir kitų skirtingiems tipams priklausančių naudingų savybių. Jei jau žinote, koks gipso plokštės tipas Jums reikalingas, įsigykite pas mus Torx.lt parduotuvėje.

Drėgmei atspari gipso kartono plokštė

Drėgmei atsparaus gipso kartono šerdyje yra keletas priedų, kurie atstumia drėgmę. Šios gipso plokštės yra vienintelės tinkamos gipso plokštės virtuvėms ir vonios kambariams, nes drėgna aplinka laikui bėgant pablogins plokštės kokybę ir gali prarasti bet kokių esamų izoliacinių savybių efektyvumą. Drėgmei neatsparią gipso plokštę naudojant drėgnoje vietoje ilgainiui ši sudrėks, pradės pūti, įsiveis palėsis…

Akustinis gipso kartonas

Rinkitės akustinę gipso plokštę ir gausite papildomų privalumų, kurie pagerins Jūsų gyvenimą namuose. Akustinės gipso plokštės neleis garsui patekti į kambarius ir sumažins triukšmo sklidimą tarp kambarių, kad ten gyvenantiems gyvenimas būtų privatus ir patogesnis. Pavyzdžiui, akustinio gipso kartono panaudojimas atnaujinant svetainę reikš, kad garsus filmas nesutrukdys ramiam pokalbiui virtuvėje ar vaikų miegui miegamajame.

Ugniai atspari gipso kartono plokštė

Ugniai atspari gipso kartono plokštė daro būtent tai, kas paprastai būna parašyta ant prekės informacinės etiketės. Svarbu susipažinti ir pasirinkti tinkamą ugnies efektyvumo įvertinimą, nes kiekvienas įvertinimas reiškia skirtingą dalyką. Kai kurios ugniai atsparios gipso kartono plokštės gali būti nedegios, kai kurios gali pasiūlyti 240 minučių atsparumą ugniai, kol užsiliepsnoja. Jei ugniai atspari gipso kartono plokštė nenurodyta ir yra tik papildomas priedas, verta pasirinkti tai, kas geriausiai tinka Jūsų paskirčiai. Jei nurodyta, pasirinkite tinkamą eksploatacinių savybių įvertinimą, kad atitiktų visas statybos taisykles.

Apšiltintas gipso kartonas

Izoliuotas gipso kartonas yra mėgstamiausias dėl savo itin lengvo montavimo. Iš esmės tai yra izoliacinės plokštės gabalas, padengtas gipso kartono plokšte, tačiau dėl to, kad jie jau yra sujungti ir paruošti naudoti, procesas yra greitesnis ir efektyvesnis, nei montuojate pirmiausia izoliacijos sluoksnį, o po to gipso plokštę. Kaip ir įprastą gipso plokštę, šį tipą galima apdailinti netinkuojant, kas dar labiau palengvina ir pagreitina remonto darbus. 

Norėdami sužinoti daugiau apie gipso plokštes, profilius, tvirtinimo detales ir dar daugiau galite čia: https://torx.lt/produktai/profilis-cw-pertvaroms/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *