Home > Interjeras, baldai > Akiai malonios aplinkos kūrimas namuose

Akiai malonios aplinkos kūrimas namuose

Iš rytietiškos kultūros pas mus atkeliavusi degintos medienos mada greitai prigijo, nes ja dengta namų aplinka – tiek vidinė, tiek išorinė atrodo labai žaviai ir nepakartojamai. Nors anksčiau rinkoje dažniausiai pasirodydavo deginta kedro mediena, dabar dėka technologijų tobulėjimo šia technika apdorojamos ir kitų rūšių medžiai. Tradiciškai tam daugiausiai naudojami spygliuočiai medžiai. Tarp populiariausių – eglė, pušis ir maumedis.

Medienos svarba mūsų dienomis

Dabartiniais laikais, kai ypač daug dėmesio skiriama ekologinėms idėjoms, mediena dėl savo ekologiškumo tampa populiaria statybine medžiaga. Itin mėgstami iš rąstų statyti namai. Mediena apdorojama pačiais įvairiausiais būdais – dažoma giliai prasiskverbiančiais dažais, kurie išsilaiko labai ilgą laiką, lakuojama, impregnuojama atitinkama alyva ir pan. O tie, kurie ieško absoliutaus natūralumo, savo namų aplinkai pagražinti renkasi degintą medieną, kuri paruošiama naudojant tradicines japoniškas technologijas, kurios išsaugo visas vertingąsias medienos estetines ir fizines savybes.

Kuo pasižymi japoniškai paruošta deginta mediena?

Japoniška technika deginta mediena pasižymi savo ilgaamžiu patvarumu, todėl idealiai tinka namo eksterjerui papuošti. Be to, deginta mediena atrodo labai gražiai, neišpasakytai stilingai ir nepakartojamai. Kita išskirtinė degintos medienos savybė yra ta, kad toks medis beveik nepraleidžia vandens, yra atsparus ugniai, jo vengia medieną graužiantys parazitai, į tokį medį nesimeta puvinys, nes deginimo metu medienos paviršiaus poros susitraukia, tad medis pasidaro nepralaidus ir visiškai apsaugotas nuo skilinėjimo ar įtrūkimų.

Ką galima pasakyti apie degintos medienos tekstūrą?

Kadangi, naudojant japonišką medžio deginimo technologiją, yra padeginama išorinė lentų dalis, medis įgyja išskirtinai sodrų atspalvį, išryškėja jo savita tekstūra. Tiesa ir tai, jog kiekvienas medis yra nepakartojamas, nepanašus į kitą, tai ir jo deginimo metu išryškėja skirtingi, kiekvienam medžiui būdingi saviti rievių raštai. Todėl kiekviena deginta lenta, nors ir sunku būtų tuo patikėti, tikrai yra vienetinis gaminys, nė kiek nepanašus į kitą.

Kokios dar degintos medienos savybės yra patrauklios?

Viena iš patraukliausių degintos medienos savybių yra ta, kad jos paviršius yra netepus. Taip yra todėl, kad po deginimo procedūros medis yra nuvalomas ir ištepamas gamtai draugiška alyva, todėl jo paviršius absoliučiai netepa. Todėl drąsiai jį galima visur naudoti ir nesvarbu, ar prie deginto medžio bus dažnai liečiamasi, ar vaikščiojama juo basomis, ar ant jo stovės pastatyti baldai. Jei norite, kad deginto medžio dailylentės ilgai neprarastų prekinės išvaizdos, patariama jas kartas nuo karto apdoroti specialiomis alyvomis. Tada jos gali išlikti nepakitusios ir išsaugoti pirminę išvaizdą net šimtą metų.

Jei jums norėtųsi įsigyti degintos medienos produktų ir norėtumėte apie juos kuo daugiau sužinoti, susiraskite internete svetainę: Sugibanwood.com., kur ir rasite atsakymus į visus jums rūpimus klausimus bei galėsite susitarti dėl prekės pristatymo į jūsų namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *