Home > Būstas > Namo pridavimas: procesas reikalaujantis žinių ir patirties

Namo pridavimas: procesas reikalaujantis žinių ir patirties

namo pridavimas

Namo pridavimas yra baigtinė statybų proceso dalis, procedūra, kurios metu yra įtvirtinamas galutinis pastato statybos užbaigimas ir yra nustatoma ar statinys atitinka būtinuosius statybos reikalavimus. Tik pridavus pastatą Jūs galite tapti pastato savininku ir gauti nuosavybės dokumentus. Namo pridavimas yra būtinas taip pat ir rekonstravus, kapitališkai suremontavus bei modernizavus statinius.

Kokie dokumentai yra reikalingi namo pridavimo procedūrai?

Visų pirma į ką reikėtų atkreipti dėmesį ar tai vienbutis ar dvibutis gyvenamasis namas ar kitos paskirties statinys. Būtini dokumentai statinio pridavimui:

1. Statinio projektas;

2. Statinio kadastro duomenų byla;

3. Pastato kontrolinė geodezinė nuotrauka;

4. Inžinerinių tinklų kontrolinė geodezinė nuotrauka;

5. Pastato darbo arba techninis-darbo projektas;

6. Statybos leidimas;

7. Pastato energetinio naudingumo sertifikatas.

Papildomai gali būti pateikiami (jei reikia): žemės sklypo bendraturčių raštinis sutikimas, besiribojančių žemės sklypų savininkų raštiniai sutikimai, garso klasifikavimo protokolas, pritarimai statinio projektui, rangovo garantinio laikotarpio prievolių vykdymo dokumentas ir kiti dokumentai.

Namo pridavimas yra sudėtingas ir kompleksinis procesas, kurį patikėti reikėtų kvalifikuotams specialistams, kurie individualiai išsiaiškins į konkrečias situacijas ir padės priimti geriausius sprendimus. Šio preceso metu tenka bendrauti ir lankytis įvairiose institucijose, pildyti dokumentus ir elektronines formas, tik tai išmanantis žmogus galės koordinuoti procesą, jog šis vyktų greitai ir sklandžiai. Specialistai suorganizuos komisijas, kurios apžiūrės ir įvertins pastatą bei surinks reikiamus dokumetus ir pažymas.

Namo pridavimo kaina

Šios paslaugos kaina nėra standartinė ir nustatyta. Ji priklausys nuo konkretaus objekto (pvz.: statinys vienbutis ar dvibutis) nuo jau turimų dokumentų (pvz.: techninė priežiūra, statybos projektas, darbo vadovas), nuokrypių nuo projekto (pvz.: vieta sklype, aukštis, sienų matmenys, komunikacijos galimybės sklype ir t.t.) ir nuo kitų niuansų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *