Home > Statybinių medžiagų gabenimas > Kokius dokumentus įmonė privalo turėti eksportuodama statybines medžiagas į užsienį?

Kokius dokumentus įmonė privalo turėti eksportuodama statybines medžiagas į užsienį?

Statybinių medžiagų gamybos matai Lietuvoje yra dideli. Natūralu, kad dalis gaminių yra eksportuojama į kitas šalis. Tai padeda uždirbti ne tik verslininkams, tačiau taip pat ir valstybei, juolab, plėsti Lietuvos vardo žinomumą. Žinoma, kad procesas būtų legalus ir legitimus – reikalingi pagrindiniai ir konkretūs, priklausomai nuo šalies, eksporto dokumentai. Jais turi pasirūpinti kiekvienas verslininkams pats. Tiesa, daugelis nenori tam gaišti savo laiko, tad samdosi įmones, kurios viską padaro už juos. Greičiau, paprasčiau ir svarbiausia – ramu.

Planuojant pervežti statybines medžiagas į kitas šalis – reikalingi tam tikri dokumentai, kurie gali garantuoti, kad viskas bus atliekama legaliai. Pirmiausia, žinoma, muitinės deklaracija, kuri įrodo pervežimo legitimumą. Joje yra pateikiama visa bazinė info ne tik apie pervežimus, tačiau ir prekes, gamintojus bei kitas smulkmenas. Ją pildant reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kadangi tai svarbiausias dokumentas, kuris garantuoja tinkamą paslaugų atlikimą.

Greta muitinei skirto pažymėjimo taip pat reikia skirti dėmesį ir tarptautiniam važtaraščiui, kuris yra išduodamas specialiose institucijose. Jame pateikiama bazinė info apie prekes, kurios yra vežamos. Lygiai taip pat detaliau prekės yra aprašomos ir pakavimo lape. Natūralu, kad eksporto metu kiekviena iš prekių yra labai detaliai įpakuojama. Tai padeda užtikrinti, kad viskas bus atliekama tinkamai, juolab, kad prekė nebus sugadinama. Tačiau muitinėje reikia įrodyti, kad pakavimas nėra per didelis. Tais atvejais, kai atrodo, kad pakavimo lape nurodomi gaminiai neturėtų reikalauti tiek vietų, kiek vizualiai paskirta – dažniausiai atliekama patikra.

Lygiai taip pat kartu su dokumentais yra pateikiama ir prekybinė sąskaita. Joje nurodoma gaminių vertė ir tuo pačiu kitos kainos. Dažniausiai prekėms reikalingas ir kokybės sertifikatas. Ne visoms, tačiau statybinėms – reikia. Sertifikatus išduoda specialios institucijos pagal seriją ISO 9000. Tai yra sertifikavimo serija.
Tinkamas dokumentacijos sutvarkymas gali užtikrinti, kad visas procesas bus legalus ir tuo pačiu bus galima džiaugtis naujomis rinkomis, kurios naudingos ne tik verslui, tačiau ir pačiai valstybei. Ne veltui ji bando supaprastinti dokumentacijos tvarkymą, kad kuo daugiau verslų pasirinktų eksportuoti prekes į užsienį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *