Home > Statybos technika, įrankiai > Kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių traumų ir susižalojimų darbo vietoje?

Kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių traumų ir susižalojimų darbo vietoje?

Nors darbas leidžia mums uždirbti pinigus ir realizuoti ambicijas, tačiau dažnai pasitaiko ir nemalonių situacijų, kada darbo metu patiriamos traumos ar susižalojama. Nors ne visada, bet labai dažnai tokių problemų galima išvengti, jeigu esate tinkamai pasiruošę. Jeigu susižalojimas pagydomas ir rimtai nesutrikdo sveikatos – reikia priimti patirtį, o, jeigu nukentėjote rimčiau – verta ieškoti teisybės ir atsakingų asmenų, kurie neužkirto kelio nelaimei. Tačiau šį kartą norėtume pakalbėti apie tai, kaip užkirsti kelią nelaimei darbe ir kaip apsisaugoti nuo dažniausiai patiriamų traumų ar sužalojimų.

Čia nekalbėsime apie kažkokias konkrečias profesijas, bet didesnis dėmesys bus skirtas pramonės sričių darbuotojams arba tiems, kurie dirba sunkesnį fizinį darbą, mat susižaloti sėdint prie kompiuterio ar lipant laiptais yra daug sudėtingiau nei pjaunant medieną ar nešant sunkų baldą į penktą aukštą.

Prasibudinkite ir į darbą ateikite fiziškai pasiruošę

Ne tik sporte, bet ir darbe dažniausiai traumos ištinka pačioje darbo pradžioje, kada kūnas patiria per didelę stresinę apkrovą kai nėra tam pasiruošęs. Jeigu dirbate fizinį darbą arba tokį, kuriame reikia daug judėti, būkite kuo įmanoma žvalesni ir skirkite bent 7-10 minučių kūno mankštai. Sustingęs ir nejudrus kūnas kelia daug didesnę riziką patempimų, raiščių plyšimų, išvaržos ar kitoms traumoms.

Darbo metu nepersivalgykite

Virškinimo metu kūnas naudoja labai daug energijos, todėl daug pavalgę jaučiatės mieguisti ir aptingę. Būtų labai negerai, jeigu stovėdami prie linijos ar kitos darbo vietos imtumėte snūduriuoti, tiesa?

Nors užmigimas triukšmingoje darbo vietoje pasitaiko retai, bet dėl nuovargio sukelto nedėmesingumo patiriamų traumų tikrai galima išvengti.

Dėvėkite visą reikalingą apsauginę įrangą ir dar daugiau

Neignoruokite apsauginių priemonių, kurias suteikia darbovietė. Su jomis gali būti karšta ar mažiau patogu, bet jos naudojamos ne be priežasties. Tuo atveju, jeigu kažkas užkrenta ant kojos, netyčia prisiliečiama prie karšto ar aštraus daikto, staiga kažkas sulūžta ir pasklinda nuolaužos – apsaugomos jautriausios jūsų kūno dalys.

Jeigu norite dar papildomai apsaugoti save – darbo rūbai internetu yra puiki išeitis. Prekių kategorijoje darbo rūbai Varle.lt internetinėje parduotuvėje rasite viską, nuo pirštinių iki ausinių, darbinių akinių ir kitų saugos prekių. Alternatyviai galite tų priemonių paprašyti darbdavio. Jis tikrai turėtų jums jas suteikti.

Ypatingai saugokite akis, kvėpavimo takus, ausis ir pirštus

Į akis patekusios kietosios dalelės ar žiežirbos gali sukelti negrįžtamus padarinius. Dėl netinkamos akių apsaugos darbo vietose kasmet nukenti šimtai Lietuvos žmonių.

Dėvėkite respiratorių ar kaukę, kad į plaučius bei gerklę nepatektų kietų ar nuodingų dažų ar kitų dalelių. Žalos iš karto galbūt ir nepajusite, tačiau laikui bėgant tie toksinai kaupiasi ir gadina sveikatą.

Ausis saugoti reikia nuo triukšmo, nes labai daug žmonių, kurie dirba statybvietėse ar labai garsiuose cechuose kenčia nuo dalinio ar visiško apkurtimo. Darbinės ausinės yra tikrai be galo svarbi priemonė.

Pirštus apsaugoti padės storos darbinės pirštinės. Kadangi viską imame rankomis, labai reikia, kad pirštai būtų apsaugoti nuo netyčinio kontakto su karštu paviršiumi, rūgštimis ar kitais agresyviais chemikalais bei aštriais pjūklais ir panašiai. Taip laimėsite tą reikalingą sekundės dalį, kad nukentėtų tik pirštinės, bet ne jūsų oda.

Užstrigusių daiktų netraukite rankomis

Užkritę ar prispausti daiktai labai gundo juos čia pat ištraukti. Tačiau dėl avantiūristiško sprendimo suspaudžiama, sulaužoma ar kitaip užgaunama dešimtys darbuotojų rankų kiekvienais metais. Apie užstrigusią, užkritusią ar kitaip neprieinamą detalę ar objektą būtina informuoti gamybos ar cecho vadovą ir tik tada, su jo arba darbų saugos vadovo priežiūra traukti. Viskas turėtų būti išjungta, o jūsų saugumu – pasirūpinta papildomai.

Nelipkite aukštyn be reikalingos įrangos

Jeigu kažką reikia pasiekti nuo aukštesnio paviršiaus nei galite pasiekti rankomis, pasirūpinkite tinkama įranga. Nelipkite ant nestabilių paviršių ar kitos įrangos. Tai darykite tik atsakingai, nes kritimai iš aukščio yra labai skausmingi.

Stenkitės palaikyti optimalią galūnių temperatūrą

Sušalę rankų pirštai yra nejudrūs ir negrabūs. Dėl to juos lengva atmušti arba kitaip sužeisti. Sušalusios kojos yra ne tokios elastingos ir dėl to didėja traumų rizika. Pasirūpinkite, kad sušalus reikėtų dirbti kuo mažiau ir mankštinkitės arba šildykitės, kad palaikytumėte optimalią galūnių temperatūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *