Žmogaus tobulėjimas labai priklauso nuo aukščiausios technologijos taip pat ir naujos technologijos. Vienas iš svarbiausių teigiamų technologijų poveikio žmogaus vystymuisi buvo komunikacijos ir ryšio pažanga. Technologijos pakeitė žmonių bendravimo būdą, todėl jis tapo greitesnis, lengvesnis ir patogesnis nei bet kada anksčiau. Socialinės medijos platformos, momentinių pranešimų programos ir vaizdo konferencijų įrankiai leido žmonėms susisiekti su kitais žmonėmis iš viso pasaulio realiuoju laiku . Tai išplėtė bendruomenės sampratą ir leido žmonėms užmegzti naujus santykius, dalytis idėjomis ir bendradarbiauti su kitais pasauliniu mastu.
Technologijos taip pat padidino prieigą prie švietimo ir informacijos, o tai padarė didelę įtaką žmogaus vystymuisi. Didėjant internetinėms mokymosi platformoms ir švietimo ištekliams, žmonės dabar gali gauti aukštos kokybės išsilavinimą iš bet kurios pasaulio vietos, nepaisant jų buvimo vietos ar socialinės ir ekonominės padėties . Be to, internetas padėjo žmonėms lengviau pasiekti informaciją įvairiomis temomis – nuo naujienų ir dabartinių įvykių iki mokslinių tyrimų ir istorinių archyvų. Tai padėjo demokratizuoti žinias ir padaryti jas prieinamesnes visiems.
Kitas teigiamas technologijų poveikis žmogaus raidai buvo sveikatos priežiūros srityje. Dėl medicinos technologijų pažangos pagerėjo sveikatos priežiūra ir gydymas, dėl to pailgėjo gyvenimo trukmė ir pagerėjo bendra sveikatos būklė. Sveikatos technologijos, tokios kaip vaistai ir medicinos reikmenys, skirti diagnozuoti ir gydyti, leido užkirsti kelią ir gydyti įvairias ligas. Be to, dėl technologijos sveikatos priežiūros specialistams tapo lengviau bendrauti ir bendradarbiauti vieniems su kitais, todėl pacientų priežiūra ir rezultatai gerėja . Apskritai, technologijų teigiamo poveikio žmogaus vystymuisi yra daug, ir jie toliau formuoja mūsų gyvenimo, darbo ir bendravimo su mus supančiu pasauliu būdus.
Didėjantis technologijų naudojimas kasdieniame gyvenime lėmė socialinę izoliaciją ir sumažėjusį žmonių bendravimą, o tai gali turėti neigiamos įtakos žmogaus vystymuisi. Žmonės daugiau laiko praleidžia prie savo įrenginių ir mažiau laiko bendrauja akis į akį, todėl trūksta socialinių įgūdžių ir sumažėja empatija. Tai gali būti ypač žalinga vaikams ir paaugliams, kurie vis dar lavina savo socialinius įgūdžius ir sveiką vystymąsi remiasi socialine sąveika. Be to, dėl plataus socialinės žiniasklaidos naudojimo padaugėjo elektroninių patyčių ir priekabiavimo internete, o tai gali turėti ilgalaikį neigiamą poveikį psichinei sveikatai. Todėl, siekiant skatinti sveiką žmogaus vystymąsi, svarbu nepamiršti laiko, skiriamo technologijoms, ir teikti pirmenybę tiesioginiam bendravimui ir socialinei sąveikai. http://justnet.lt/category/technologiju-naujienos/