Home > Energetika, apšvietimas > Kodėl rinktis led šviestuvus statant namą?

Kodėl rinktis led šviestuvus statant namą?

Elektros instaliacija ir šviestuvų pasirinkimas yra labai svarbus namų projektavimo etapas. Tinkamas apšvietimas ne tik papildo namų interjerą, bet ir sukuria norimą aplinką patalpoje, užtikrina patogumą, darbingumą ar atvirkščiai, padeda atsipalaiduoti. Pastaruoju metu šviestuvai su halogeninėmis ar kaitrinėmis lemputėmis naudojami vis rečiau. Juos pakeitė daugybe privalumu pasižymintys led šviestuvai. Kodėl verta dar statant namą rinktis LED šviestuvus? Atsakysime į šį klausimą.

Ekonomiškiau

LED lemputės net 80 – 90% elektros energijos paverčia šviesa. Tuo tarpu su kaitrinėmis lemputėmis tik apie 20% energijos virsta šviesa, o didžioji dalis (apie 80%) energijos skiriama šilumai. Taip pat LED apšvietimas ekonomiškas tuo, kad šios lemputės iš karto teikia intensyvią šviesą, o kaitrinėms ar taupiosioms lemputėms reikalingas įkaitimas, kurio metu taip pat eikvojama elektros energija.

Patvarumas

LED lemputėse nėra jautrių kaitinimo siūlų, taip pat skiriasi ir šių lempučių gamybos technologijos. Dėl šių priežasčių LED šviestuvai yra žymiai atsparesni smūgiams, vibracijai ar kitam poveikiui.

Ilgesnis veikimo laikas

Nors šviestuvo lempučių veikimo laikas šiek tiek priklauso nuo eksploatacijos sąlygų ir kitų aplinkybių, tačiau galima palyginti skirtingų rūšių lempučių veikimo normas. Pavyzdžiui, halogeninės lemputės veikia apie 1000 valandų, o fluorescencinės apie 6000 valandų. Tuo tarpu LED lempučių veikimo laikas yra apie 50 000 valandų. Ilgas veikimo laikas ne tik taupus, bet ir sukelia daug mažiau rūpesčių keičiant lemputes.

Platesnės panaudojimo galimybės

Šviestuvų su LED lemputėmis pasirinkimas daug platesnis. LED apšvietimą galite įrengti net laiptų pakopose, sienose ar kitose vietose, kur sumontuoti apšvietimą naudojant kitas lemputes praktiškai neįmanoma. Taip pat LED šviestuvų pasiūla žymiai didesnė, o išskirtiniai dizainai padeda sukurti unikalią ir jaukią namų aplinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *