Home > Produktai > Darbo apranga: kodėl svarbu turėti kokybiškas darbo kelnes ir kaip išsirinkti tinkamas?

Darbo apranga: kodėl svarbu turėti kokybiškas darbo kelnes ir kaip išsirinkti tinkamas?

Darbo drabužiai, apsauginė darbo apranga yra be galo svarbi, daugelio profesijų, dalis. Tai specialūs, specialiai darbui skirti rūbai, kurie padeda ne tik patogiai ir laisvai jaustis darbe, bet ir apsaugo nuo darbe kylančių pavojų, nelaimingų atsitikimų, susižalojimų. Dažniausiai, apsauginiai ir darbo drabužiai yra gaminami iš itin kokybiškų, patvarių medžiagų, kurios yra atsparios susidėvėjimui, garantuoja ilgą nešiojimą. Be šių drabužių būtų sunku įsivaizduoti kelininkus, statybininkus, fabrikų, gamyklų darbuotojus, elektrikus bei kitų profesijų atstovus, jų darbą. Vienas iš populiariausių ir plačiausiai naudojamų darbo, apsauginių rūbų yra darbinės kelnės. Jus sukurtos tam, kad suteiktų komfortą ir apsaugą, kai darbo sąlygos yra sudėtingos, kenksmingos. Taip pat, tai neatsiejama darbo dalis tiems, kurie dirba lauke, šaltu oru. Jos gali būti skirtingų stilių, dydžių, gaminamos iš skirtingų medžiagų, todėl, jas itin lengva priderinti prie darbo specifikos, aplinkos, pobūdžio. Tiesa, kadangi, jų pasirinkimas yra labai platus, siekiant pasirinkti geriausias ir kokybiškiausias, naudinga, prieš įsigyjant, atsižvelgti į kelis aspektus. Būtent juos šiame straipsnyje ir apžvelgsime. 

Kokį vaidmenį darbe atlieka darbinės, apsauginės darbo kelnės? 

Darbo kelnės, kaip ir darbo striukės, yra vienas iš svarbiausių darbinės aprangos elementų. Jos sukurtos tam, kad apsaugotų kojas nuo pažeidimų, traumų, kurios gali nutikti darbe. Taip pat, jos apsaugo ir nuo šalčio, suteikia komfortą ir šilumą dirbant lauke, purvinomis, nešvariomis sąlygomis. Kokybiškos, patvarios darbinės kelnės apsaugos nuo įbrėžimų, gali nors minimaliai apsaugoti nuo rimtesnių traumų. Negana to, jos būtinos tiems, kurie dirba su chemikalais, biologinėmis medžiagomis, kitais pavojingais įrenginiais. Daugelis darbinių kelnių yra papildytos atšvaitais, pasižymi ryškiomis spalvomis, kad suteiktų daugiau matomumo aplinkiniams. Taip pat, dalis modelių turi ir paminkštintus kelius, kad suteiktų komforto keliams. Neatsiejamos nuo darbinių kelnių yra ir kišenės, kurios suteikia daug ir patogios vietos įrankių bei įrangos laikymui. 

Rinkdamiesi daug dėmesio skirkite darbinių kelnių medžiagai

Darbinių kelnių kokybė ir patvarumas tiesiogiai priklauso nuo to, iš kokios medžiagos jos yra pagamintos. Dauguma darbinių kelnių yra gaminamos iš itin patvarių medžiagų, kurios suteikia joms ilgaamžiškumą, net atliekant intensyviausius darbus. Plačiausiai šio tipo drabužių gamybai naudojamas medvilnės ir poliesterio mišinys. Ši kombinacija pasižymi ne tik patvarumu, bet ir apsaugo nuo susižalojimų, aštrių objektų, kadangi, yra sunkiai suplėšoma. Tačiau, tuo pat metu, tokios kelnės yra itin patogios, leidžia kūnui kvėpuoti. Tai reiškia, kad jos leidžia patogiai ir saugiai dirbti. Kiti kelnių modeliai yra gaminami iš šviesą atspindinčių medžiagų arba medžiagų, kurios yra atsparios ugniai. Tokios kelnės suteikia didelę apsaugą dirbant kenksmingomis ir sudėtingomis sąlygomis. Žinoma, darbo kelnių gamybai naudojamos ir sintetinės medžiagos. Jos lengvos, patvarios, tačiau, negali būti dėvimos ten, kur yra didelė ugnies rizika, dirbama su chemikalais, aukštoje temperatūroje. 

Tinkamas dydis – būtinas 

Žinoma, norint, kad dirbti būtų saugu ir patogu, būtina pasirinkti tinkamą darbinių kelnių dydį. Per didelės kelnės smuks, kels dar daugiau pavojaus, o per mažos – verš, varžys judesius ir kels diskomfortą. Tad, geriausias pasirinkti tokias kelnes, kurios geriausiai atitinka jūsų nešiojamą dydį, puikiai dera prie jūsų kūno formų, sudėjimo. Patariama darbinių kelnių dydį rinktis pagal kasdien nešiojamų kelnių dydį. Atminkite, kad dirbant su įvairiais įrankiais, mechanizmais, mašinomis ir technika nereikėtų rinktis itin laisvų, plačių kelių, kurios galėtų įsivelti į įrangą ir sukelti pavojų sveikatai. 

Papildomos ypatybės – aspektas, kurio nereikėtų pamiršti 

Galiausiai, renkantis darbines kelnes labai svarbu atsižvelgti ir į papildomas jų ypatybes. Nuo jų priklauso kelnių patogumas, praktiškumas. Dažnu atveju, itin naudinga rinktis darbo kelnes, kurios turi papildomus įsiuvus, paminkštinimus kelių srityje. Ši ypatybė garantuoja ne tik patogumą keliams, bet ir neleidžia medžiagai taip greitai sudilti, toje vietoje. Daug dėmesio skirkite kišenėms, ypač tuo atveju, jei darbe tenka naudoti daug įrankių ir įrenginių. Gilios, patogios kišenės, kilpos leis lengvai ir patogiai laikyti būtiniausius ir reikalingiausius įrankius, kurie bus lengvai pasiekiami ranka, vos tik jų prireiks. Jei dirbate lauke, rinkitės tokias kelnes, kurios yra neperpučiamos, nepralaidžios vėjui. Tokiu būdu, dirbti bus šilčiau, ypač šaltuoju metų laiku. Atminkite, kad kokybiškos ir patogios darbinės kelnės garantuos saugų, patogų ir efektyvų darbą. 

Varle.lt svetainėje rasite itin platų, įvairių darbinių kelnių bei kitų darbo, apsauginių drabužių pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *