Home > Technologijos > Inovacijos namų statybų sektoriuje

Inovacijos namų statybų sektoriuje

Šiuolaikinės technologijos ir medžiagos gali pakeisti žmogaus gyvenimą iki anksčiau neįsivaizduojamų ribų. Architektūra ir statyba tobulėja taikant patogumą užtikrinančias naujoves. Nauji energijos vartojimo efektyvumo modeliai diegiami ne tik siekiant mažinti išmetamų dujų kiekį ir energetinę priklausomybę, bet ir kaip verslo galimybių katalizatorius, apie tai skaitykite https://www.manoit.lt/category/mobilusis-pasaulis/

Mitas, kad namų statyba nepasikeitė per šimtą metų. Žinoma, dauguma naujų namų vis dar statomi senuoju būdu. Tačiau pažvelgę atidžiau, pamatysite daugybę laipsniškų, o kai kuriais atvejais ir esminių namo statybos žingsnių ir praktikos pokyčių, kurie pagerino našumą, kartu sumažindami sąnaudas ir ciklo trukmę. Visi šie pasiekimai iš esmės keičia naujų namų statybos būdus. Atsirado plokščių gaminių plitimas, izoliacijos gaminiai, sukurti kiekvienam kampeliui, dengtų stogų, sienų plokštės ir kiti gamykloje pagaminti, iš karto sujungiami karkaso komponentai, taip pat šiuolaikiniai daug geresni langai ir durys, kurie užsandarina tai, kas anksčiau buvo kritinis energijos nuotėkis.

Tai tik nedidelė dalis naujovių, kurios nuo XX a. vidurio paplito praktikoje. Pastarąjį dešimtmetį dėl ekonominių iššūkių ir aplinkosaugos tikslų jų diegimas paspartėjo. Dabar daugelis statytojų pasinaudojo technologiniais patobulinimais, kad išskirtų savo namus ir sukurtų daugiau maržos galimybių naujoje ekonomikoje.

Statybiniai robotai ir 3D spausdinimas

Statybų inovacijos 3D spausdinimu taip pat jau žengė pirmuosius žingsnius ir panašu, kad jo pažanga bus rekordiškai sparti. 3D technologija leidžia spausdinti plytas, izoliacines medžiagas ir ištisas sienas, taip pat kurti tikslius modelius, o tai gali turėti didelės įtakos plytų gamybos rinkai. Ispanija tapo pirmąja šalimi, kurioje 3D spausdintuvu buvo pastatytas pėsčiųjų tiltas. 2017 m. jis atidarytas Alkobende, į pietus nuo Madrido. 8 dalių konstrukcija yra daugiau kaip 12 metrų ilgio ir pagaminta iš cemento miltelių, sutvirtintų termoplastiniu polipropilenu.

Nekilnojamojo turto sektorius yra tiesiogiai susijęs su internetu. Vis daugiau vartotojų – nuo privačių pastatų savininkų iki biurų ir prekybos centrų savininkų pageidauja išmaniųjų namų. Daiktų interneto sąvoka yra glaudžiai susijusi su ryšiu su kasdieniais prietaisais, pvz., mobiliaisiais telefonais ir įtaisais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *