Home > Būstas > Namų statybos technologijos

Namų statybos technologijos

Gyvenamųjų namų statyba ne visada greitai perima naujas technologijas. Be to, šiais laikais jums būtų sunku rasti ką nors – nuo vadovo iki darbininko – kuris nenaudotų išmaniojo telefono tam, kad palengvintų savo darbą. Tuo tarpu daugiau nei 20% statybininkų teigia, kad eksperimentuoja su bepiločiais orlaiviais, o kiti teigia, kad naudoja 3D spausdintuvus. Ir net tos technologijos atrodo menkos, palyginti su robotais, kurie gali pakloti 1000 plytų per valandą arba sumontuoti plienines smeiges, uolienas ar plyteles. Technologijos perima namų statybos pramonę tokiu greičiu, kuris prieš 20 metų kažkam atrodė absurdiškas. Antra po dronų, 3D lazeriniai skaitytuvai buvo plačiausiai naudojama nauja technologija tarp statybininkų 2015 m.; jie gali užfiksuoti konstrukcijos detales iki 2 milimetrų tikslumu. Komerciniai rangovai jau naudoja dronuose montuojamus skaitytuvus atsargų krūvoms matuoti, o ekspertai teigia, kad jų naudojimas padidės, nes technologija taps prieinamesnė.

Surinkti duomenys kartu su CAD failais taps pagrindu, kuriuo remiantis daugybė technologijų veiks savarankiškai. Suporuotos su dronais ir autonominėmis transporto priemonėmis, būsimos darbo vietos galėtų būti „savarankiškos“, o jose galėtų dirbti ne kvalifikuoti darbuotojai, o IT profesionalai. Kalbant apie tai, kaip lankysitės tose darbo vietose, galite pasinerti į autonominį droną. Tačiau jums gali to nereikėti, nes duomenys bus pateikiami realiuoju laiku į papildytosios realybės (AR) ir virtualiosios realybės (VR) nešiojamus įrenginius, pvz., šiandienines VR ausines ar „Google Glass“. Jau egzistuoja technologijos, kurios 3D vaizdus uždengia jūsų realiame regėjimo lauke, tačiau ateities hologramos bus neatskiriamos nuo realių objektų ir taps tokia pat mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, kaip ir šiandien nešiojami išmanieji telefonai.

Kas yra pažangios statybos technologijos projektas?

Sąvoka „pažangiosios statybos technologija“ apima daugybę šiuolaikinių metodų ir praktikos, apimančios naujausius medžiagų technologijų, projektavimo procedūrų, kiekių matavimo, patalpų valdymo, paslaugų, konstrukcijų analizės ir projektavimo bei valdymo studijų pasiekimus. Keletas statybos pramonėje naudojamų technologijų: tai autonominė įranga, dronai, pastato informacinis modeliavimas, sumanus tankinimo ir klojimo valdymas, lazerinis skenavimas, statybinė programinė įranga. Daugiau informacijos apie tai kokios yra statybų technologijos https://www.manomokslas.lt/category/technologijos-skirtos-mokslui/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *