Home > Terasos > Greitas ir paprastas terasos grindų atnaujinimas – patarimai

Greitas ir paprastas terasos grindų atnaujinimas – patarimai

Terasa yra viena svarbiausių erdvių vasaros metu. Daugelis rytą pradeda ir vakarą užbaigia šioje lauko erdvėje, kurioje galima įsikurti taip pat komfortabiliai kaip ir namų kambariuose. Tiesa, kad ir kokios geros kokybės medžiagos yra naudojamos terasos statybų metu – su laiku jos dėvisi, tad atnaujinimas – visiškai normalus ir įprastas darbas.

O gal neverta atnaujinti?

Jeigu terasos grindys yra pagamintos iš specialių, kompozitinių lentų (plačiau apie jas galima skaityti čia: https://www.prodeck.lt/medzio-kompozitines-lentos/) – savininkas gali nuspręsti, ar jam tinkamos kiek papilkėjusios spalvos lentos (tai yra natūralus medienos dėvėjimosi procesas), ar jam patinka kas kelerius metus atnaujintos, kurios išlaiko savo šviežumą bei spalvos ryškumą. Atnaujinimas, žinoma, reikalingas ir lentų ilgaamžiškumui užtikrinti.

Kompozitinės lentos yra atsparios trūnijimui, tad iš esmės – galite nieko nedaryti, jos tarnaus daugelį metų, tik keis savo išvaizdą. Visgi, jeigu jos bus atnaujinamos bent jau kas 5-erius metus – terasa atrodys kaip ką tik “išlieta”.

3 etapų darbai

Įprastai terasos grindų atnaujinimas apima tris esminius žingsnius:

  1. Senos apdailos nuvalymas.
  2. Terasos plovimas.
  3. Medinių lentų impregnavimas.

Valymui (senos apdailos pašalinimui) puikiai tinka aukšto slėgio plovimo įranga. Galite samdyti įmonę, kuri atlieka plovimo darbus. Yra tikimybė, kad po nešvarumų šalinimo – nebebus būtina papildomai impregnuoti (nors labai rekomenduojama).

Nuvalius terasos grindis – papildomai galima impregnuoti. Dažniausiai siūloma rinktis permatomus inpregnantus, kadangi jie labai gražiai paryškina natūralių terasinių lentų raštą. Nepamirškite, kad po terasos plovimo reikia palaukti bent jau porą dienų iki impregnavimo, tai yra, lentos turi tinkamai išdžiūti. Taip pat prieš atliekant impregnavimo arba dažymo darbus – nepamirškite uždengti vietas, kurias reikia papildomai apsaugoti: sienas, įvairius dekoro akcentus ir t.t. Impregnuoti geriausia su voleliu, o ne šepetuku, kadangi pastarasis paima mažiau impregnanto, tad darbai užtruks ilgiau.

Impregnavimo darbams siūlome rinktis dieną, kai yra šilta, tačiau ne per karšta. Didelė kaitra ne tik apsunkina darbus, tačiau ir gali trukdyti impregnantui tolygiai įsigerti, išlieka ruožų bei dėmių tikimybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *