Geoterminis šildymas yra ekologiškas, efektyvus, komfortabilus ir ekonomiškas būsto ar kitokios paskirties patalpų šildymo būdas. Naudodami geoterminį šildymą ne tik sutaupysite, bet ir nepatirsite jokių nepatogumų atšalus orams. Geoterminiai šilumos siurbliai naudoja gamtos energiją, kuri kaupiasi vandenyje ar žemėje ištisus metus.
Jei lygintume horizontaliuosius ir vertikaliuosius kolektorius, pastarieji pranašesni savo efektyvumu, kadangi didžioji kolektoriaus dalis yra stabilios temperatūros zonoje, tai reiškia, giliai po žeme, kurioje sąlyginai gana aukšta temperatūra, skirtingai nei žemės paviršiuje,kur klojami horizontalieji kolektoriai, todėl nėra rizikos, kad žiemos metu temperatūra kolektoriuje nukris iki nulio ar net minusinės temperatūros, kas turėtų didelės įtakos neefektyviam šilumos siurblio panaudojimui. Vertikalų kolektorių dažniausiai sudaro 2–3 geoterminiai gręžiniai po 60–100 m su cirkuliaciniais vamzdynais.
Gręžiniai geoterminiam šildymui gręžiami taip pat, kaip ir vandens gręžiniai. Į geoterminio šildymo gręžinį suleidžiamas uždaras cirkuliacinis vamzdynas, kuris būna užpildytas neužšalančiu skysčiu, perimančiu žemėje esančią šilumos energiją ir pernešančiu šilumos siurbliui, kuris ją transformuoja ir paskirsto.
Geoterminis šildymas yra efektyviausias ir patogiausias geoterminio šildymo sistemos įrengimo sprendimas, nes yra kompaktiškas – visas jo veikimo plotas yra giliai po žeme, be to, jūsų sklype vienas gręžinys užima tik 1 kvadratinį metrą, kitaip nei horizontalusis kolektorius, kai kolektorius išvedžiojamas žemės paviršiuje ir yra užimami keli arai. Geoterminis gręžinys užtikrina stabilų ir efektyvų šilumos siurblio darbą. Geoterminio gręžinio veikimui įtakos neturi paviršinė oro ir grunto temperatūra. Gręžiniui įrengti nereikalingas didelis plotas ir nereikia perkasti viso turimo sklypo ar kiemo. Jei sklypas yra mažas ar reljefas neleidžia įrengti kitokio kolektoriaus, gręžinys yra vienintelė išeitis, norintiems įsirengti geoterminį šildymą.