Netaisyklinga laikysena gadina laikyseną, perkrauna stuburą ir dubenį, greitai žmogus pavargsta. Laikui bėgant gali išsivystyti osteochondrozė, sąnarių patologijos ir kitos sveikatos problemos. Tinkamai parinkta kompiuterio kėdė sumažina jų atsiradimo riziką. Nepatogi vieta sėdėti apsunkina susikaupimą darbui, verčia nuolat keisti kūno padėtį. Darbą sėdint lengviau atlikti, kai gali atsilošti kėdėje ir atsipalaiduoti. Taip mažinama raumenų įtampa, sumažėja stuburo ir sąnarių apkrova. Galite pasirinkti tiek patogius, tiek gražius baldus. Aplinkos estetika taip pat turi įtakos darbo našumui.
Ofiso kėdės pasirinkimo kriterijai
Ofiso kėdė yra ir paprastas, ir sudėtingas baldas. Kiekvieno elemento pasirinkimas turi įtakos eksploatavimo patogumui ir ilgaamžiškumui. Todėl prieš pirkdami turėtumėte atidžiai išstudijuoti visus parametrus. Pasirinkimo kriterijai apima tipą, paskirtį, apmušalų medžiagą, aukščio reguliavimą, atlošą, porankius, siūbavimo mechanizmą.
Kėdė parenkama atsižvelgiant į naudojimo paskirtį. Ofiso darbuotojams dažniausiai perkami modeliai su spyruokliniu-sraigtu mechanizmu ir dujiniu keltuvu sėdynės aukščiui reguliuoti. Juose yra porankiai ir skersinis ant ritinėlių. Biuro kėdės yra minkštos ir patogios, kad darbuotojui būtų patogu visą darbo dieną. Tokios kėdės taisyklingai palaiko stuburą, kad sėdintysis išvengtų sveikatos problemų.
Labai svarbu, kas ofiso kėdės būtų kuo ergonomiškesnės ir, jei įmanoma, hipoalerginės. Nepatogios padėties ir sustingusių galūnių nuolat blaškomo darbuotojo efektyvumas ne tik sumažės, bet bus lygus nuliui.
Kaip atpažinti tinkamą kėdę?:
* turi plačius porankius;
* atrama tvirta, su ratukais;
* tvirta konstrukcija,
* yra reguliavimo mechanizmai;
* apmušalų audinys nesukelia dirginimo ir yra neteplus.
Skirtingai nuo paprastų kėdžių, ofiso kėdes galima ir reikia siūbuoti. Su šia funkcija keičiate pozas ilgai sėdint, sumažinate nugaros ir stuburo apkrovą, suteikiate kūnui poilsį per darbo pertraukas. Pasirinkimas leidžia reguliuoti ne tik sėdynės ir atlošo pasvirimą, bet ir pasipriešinimo jėgą, atsižvelgiant į sėdinčiojo svorį.