Dujinio katilo parinkimas jūsų namas yra labai svarbus. Namų katilai šildo skystį, dažniausiai vandenį, kad suteiktų šilumą šaltaisiais mėnesiais. Šiltuoju metų laiku katilai išjungiami taupant kurą ir elektros energiją.
Paruoškite katilą paleisti, kai ateina šaltas oras, patikrindami, ar nėra nuotėkio, ir užpildydami vandens baką. Uždekite katilą pasiekdami jo valdiklius už priekinio gaubto skydelio ir palaipsniui įkaitindami. Pašalinkite katilo gedimus, patikrindami jo jungtis, saugiklius ir dujų tiekimą. Susipažinkite su katilo naudojimo instrukcijomis. Priklausomai nuo katilo markės ir modelio, jo paleidimo procedūra gali skirtis. Daugelyje katilų etiketėje, pritvirtintoje prie priekinio apvalkalo skydelio, pateikiamos bendros paleidimo instrukcijos. Visada vadovaukitės katilo nurodymais, kad galėtumėte saugiai paleisti ir naudoti.
Netinkamas dujinio katilo paleidimas, taip pat dujinio katilo pajungimas į kaminą, santechnika arba eksploatavimas gali sukelti katilo sugadinimą, pavojingų medžiagų poveikį, gaisrą arba sprogimą. Jei prie katilo nėra pridėtos paleidimo instrukcijos, peržiūrėkite jo vartotojo vadovą arba ieškokite skaitmeninio vadovo internete su raktažodžiu katilo markės ir modelio paieška. Kadangi yra daug skirtingų katilų konstrukcijų, rankinė katilo schema palengvins dalių vietą jame.
Patikrinkite, ar nėra dujų ir vandens nuotėkio. Užuoskite dujos aplink katilą. Kai kurios dujos gali būti sunkesnės už orą, todėl arti grindų patikrinkite, ar nėra dujų kvapo. Aplink katilą neturi būti vandens nuotėkių ar stovinčio vandens. Dėl vandens gali pavojingai sugesti elektriniai katilo komponentai. Jei jaučiate dujų kvapą, neįjunkite jokių prietaisų, šviesos jungiklių ar telefonų. Visi pastate esantys žmonės turėtų iš jo išeiti. Paskambinkite savo dujų tiekėjui iš išorės arba kaimyno telefonu, kad gautumėte daugiau nurodymų. Jei kuri nors katilo dalis buvo panardinta į vandenį, jos neaktyvinkite. Gali būti, kad jums bus reikalingas dujinio katilo keitimas nauju.