Pavasarį oras atšila, prieskoninius augalus, daržoves galima sodinti ne tik šiltnamyje ar darže, bet ir į vazonus terasoje. Kad sulauktumet derliaus, augalus reikia sodinti į derligą žemę, reguliariai laistyti ir augimo metu bent porą kartų patręšti. Jeigu mėgstate pomidorus juos užsiauginti galima ir terasoje, svarbiausią išsirinkti tinkamą veislę, pasižyminčia mažu ūgiu ir gausiomis mažų pomidoriukų kekėmis.
Prieskoninių žolelių auginimas
Vazonuose galima auginti daugelį prieskoninių žolelių: bazilikus, čiobrelius, rozmarinus, mėtas, vaistinius šalavijus, laiškinius česnakus, petražoles ir kt. Prieskoninės žolės dažniausiai būna kilusios iš šiltesnių kraštų, todėl joms tinka saulėta vieta ir jos ne taip jautriai reaguoja į drėgmės trūkumą.
Kokį išsirinkti vazoną?
Vazoną pritaikykit prie esamos aplinkos, kurioje jis stovės. Romantiškoje kaimo sodyboje tiks cinkuotus kibirėlius primenantys vazonai, naujamesčio terasoje- betoną imituojančios dėžės. Svarbu, kad indas būtų nepermažas pasirinktam augalui, kuo daugiau šaknims vietos, tuo geriau. Vazone būtina anga vandens pertekliui nubėgti, jei nebus kur nubėgti vandeniui, jau po trijų lietaus dienų pradės pūti augalai.
Gūžiniai kopūstai
Baltieji gūžiniai kopūstai būna, ankstyvieji ir velyvieji, patys derlingiausi vėlyvos vasaros kopūstai, idealiai tinkantys rauginimui. Gūžės didelės, baltos spalvos, kopūstai sultingi, saldaus skonio. Savojinių kopūstų sėklos sėjamos kovo- gegužės mėn., dvimečiai augalai, atsparūs šalčiui, ankstyvųjų ir vėlyvųjų veislių, švelnaus ir malonaus skonio.
Kopūstų nauda sveikatai
Kopūsto gūžės nauda sveikatai yra be galo didelė. Kopūstai- turtingas angliavandenių šaltinis, turi didelį azotinių medžiagų kiekį, vitamino C, mineralinių medžiagų: kalio, kalcio, fosforo, magnio, natrio ir kitų mikroelementų. Mūsų sveikatai, kopūstas daro stebuklus: gali išgydyti vidurių užkietėjimą, skrandžio opas, odos ligas, širdies ligas, sumažinti antsvorį.