Nuosavo namo statyba visuomet reikalauja ne tik išlaidų, papildomo streso, bet ir kelia nemenkus iššūkius. Dėl to, reikia kruopščiai paskaičiuoti būsimo namo statybų sąmatą ir numatyti, jog gali prireikti papildomų išlaidų nenumatytiems darbams arba gana dažnai pasitaikančio statybinio broko taisymui.
Dažnai pasitaiko klaidų, dar projektavimo stadijoje, kuomet bandoma sutaupyti, nesamdant vienu metu architekto, konstruktoriaus ar statybų vadovo. Tuomet ir nutinka taip, kad architektūrinis projektas, nesutampa su konstruktoriaus brėžiniais ir tokių klaidų taisymas, gerokai padidina statybų sąnaudas.
Kita dažnai pasitaikanti klaida yra ta, kad žmonės įsigydami sklypą, neteisingai įsivertina savo finansines išlaidas ir statybų galimybes. Dėl to tenka keisti namo projektą ar įšaldyti statybas. Laukiant didesnių pajamų ar finansinių išteklių joms užbaigti. Taigi patarimas iš specialistų lūpų būtų toks, kad tikrai verta pirma užsisakyti namo projektą ir numatyti keletą statybų biudžeto variantų, pvz. koks jis turėtų būti, norint patenkinti savo minimalius, optimalius ir maksimalius poreikius. Tuomet nereikės nusivilti, neįgyvendinus kažkurio plano, nes būsite viską apgalvoję ir suplanavę.
Iš daugumos žmonių patirties matyti, kad populiariausi yra ekonomiški vieno aukšto namai su mansardiniu aukštu, nes tokia stogo konstrukcija yra nesudėtinga ir tolygiai pereina į sienos konstrukciją.
Taip pat reiktų pagalvoti kokia bus namo apdaila, nes planuojant pilną apdailą, ji gali siekti 30-80 procentų viso suplanuotų statybų biudžetą. Svarbiausia yra neskubėti, nes namo įrengimui teks dar pirkti visą reikalingą įrangą ir baldus.
Imantiems paskolas statyboms. Dažnai pasitaiko taip, jog bankas nesutrinka duoti reikalingo dydžio paskolos, nes sklypo vertė yra per maža. Tad pigiame sklype pastatyti prabangų namą, paėmus banko paskolą tikrai nepavyks. Taip pat reiktų nepamiršti pasirūpinti tiksliu savo adreso registravimu, kad DHL ar kitų įmonių kurjeriai galėtų jus lengvai surasti ir pristatyti siuntas.