Home > Kiemas ir aplinka > Kodėl verta ilgiau būti lauke?

Kodėl verta ilgiau būti lauke?

Buvimas gryname ore duoda daug naudos, nors žiema, lauke šalta , drėgna, vis vien neturėtumėte viso savo laisvalaikio praleisti namuose, prieš televizoriaus ekraną. Dažnas buvimas žiemiškoje temperatūroje ir gryname ore stiprina imuninę sistemą, todėl organizmas tampa atsparesnis ligoms, kurių žiemą tikrai netrūksta.

Kaip buvimas lauke gerina virškinimą?

Buvimas lauke gerina virškinimą dėl dviejų priežaasčių. Pirma: buvimas lauke dažniausiai reiškia aktyvią veiklą, o aktyvi veikla labai padeda virškinimui. Antra: grynas oras pats savaime teigiamai veikia virškinimą, tad vien būdami, gryname ore ir kvėpuodami jau deginate kolorijas. Todėl labai svarbu pabūti lauke- ypač tiems, kurie nori atsikratyti keleto kilogramų. Geriausia būti lauke iškart po valgio, kai organizmas sunkiai dirba, virškindamas suvalgytą maistą.

Kaip buvimas lauke susijęs su fizine veikla?

Buvimas lauke dažniausiai susijęs su fizine veikla. Tai savaime skatina aktyvesnę kraujotaką, kuri aprūpina visas organizmo sritis didesniu deguonės ir kitų maisto medžiagų kiekiu. Igesnis buvimas gryname ore taip pat valo kraują, jis veiksmingiau atlieka funkciją, aprūpindamas ląsteles reikalingomis medžiagomis. Optimalus D vitamino kiekis organizme yra būtinas. D vitaminas stiprina kaulus, padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų ir kai kurių vėžio formų, netgi gerina smegenų veiklą.

Depresijos įveikimas

Depresija gali užklupti tiek jauną, tiek pagyvenusi žmogų. Nors dabar masiškai skiriami vaistai depresijai – antidepresantai, tačiau depresijos mąstai auga ir daugiausiai, pasikartojančios depresijos sąskaita, o šie vaistai laukiamo teigiamo poveikio neduoda. Atsiranda naujų teorijų ir gydymo metodų, į kurį įeina ne tik vaistai, bet ir psichologinė pagalba, meditacija, bei sveika gyvensena. Sunkiai atlaikydami greitą gyvenimo tempą ir stresą, žmonės jau imasi saugoti sveikatą, pasitelkdami natūralią mediciną ir sveiką gyvenseną. Visame pasaulyje šios sritys sparčiai populirėja. Stresui mažinti ir depresijai išvengti rekomenduojama naudoti natūralią mediciną, kuri padeda gėriau jaustis, pvz., joga , meditacija, kvėpavimo praktikos. Tai chi, meno, muzikos terapijos ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *