Home > Šildymas, vėdinimas > Kaip tinkamai pasirinkti šilumos siurblį namams?

Kaip tinkamai pasirinkti šilumos siurblį namams?

Kaip tinkamai pasirinkti šilumos siurblį namams

Kaip orientuotis tarp oro/vandens (aeroterminio) ir vandens/vandens (geoterminio) šilumos siurblių, grįžtamojo ar negrįžtamojo veikimo, galios, dydžio ir našumo ir kokį šilumos siurblį pasirinkti?

Kokį šilumos siurblį pasirinkti?

Prieš pasirenkant geriausią variantą savo namams, trumpai apžvelkime skirtingus šilumos siurblių tipus.

Yra trys pagrindiniai šilumos siurblių, skirtų namams su karšto vandens kontūru, tipai:

  • Šilumos siurbliai oras/vanduo: tai plačiausiai naudojamas veikimo principas. Jis surenka natūraliai ore esančią šilumą ir perduoda ją į šildymo tinklo vandenį.
  • Šilumos siurblys vanduo/vanduo: šis šilumos siurblys surenka žemėje esančią šilumą ir perduoda ją į šildymo tinklą.
  • Hibridinis šilumos siurblys: tai oras/vanduo šilumos siurblio ir pagalbinio šildymo šaltinio, kuris gali būti dujos arba alyva, derinys. Tai geriausias sprendimas labai didelio ploto namams, kurie turi prastą izoliaciją, arba regionams, kuriuose žiemos labai šaltos.

Šilumos siurbliai oras/vanduo yra populiariausias pasirinkimas iš esmės dėl to, kad juos lengviau įrengti ir juos galima montuoti jau įrengtuose ir gyvenamuose namuose, ir iš dalies dėl to, kad jų pradinė įsigijimo kaina yra mažesnė ir reikia mažiau montavimo darbų. Jie sudaro daugiau kaip 90 % rinkos.

Didžiausias šilumos siurblio oras/vanduo privalumas, žinoma, yra energijos taupymas: jis gali siekti iki 60 %! Iš tiesų, atsisakius bet kokios priklausomybės nuo iškastinio kuro, pvz., dujų ar mazuto (kurių kainos labai svyruoja), ir kaip pagrindinį energijos šaltinį naudojant orą, šilumos siurblys yra labai ekonomiškas prietaisas.

Kita vertus, šilumos siurbliai vanduo/vanduo reikalauja didelių gręžimo ir žemės darbų už namo ribų, nes šilumos kolektorių sistemą reikia įrengti žemėje. Todėl šis sprendimas labiau tinka, pavyzdžiui, naujo namo statybai. Tačiau reikėtų pažymėti, kad šio tipo šilumos siurbliams reikalingi tam tikri leidimai. Todėl jis negali būti įrengtas bet kur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *