Home > Daugiabučių priežiūra > Kaip sumažinti patalpų temperatūra be kondicionieriaus?

Kaip sumažinti patalpų temperatūra be kondicionieriaus?

temperatūra, stogu dangos

Atėjus šiltajam metų sezonui neretai ne tik džiaugiamės jo privalumais bet ir kenčiame nuo nepatogumų. Nuovargis dėl kaitros, nuolatinis prakaitavimas ir pavėsio ieškojimas yra visiems labai gerai pažįstami. Patarimai apie tai kad vasarą reikia gerti daug vandens, apsišlakstyti vandeniu plaukus ir dažniau praustis po šaltu dušu yra tik laikinos priemonės gebstinčios tik labai trumpą laiką. Siūlome patikrintus būdus kaip iš esmės sumažinti kambarių temperatūrą tam kad jaustumėtės gerai namuose visą dieną.

Apsauginė langų plėvelė

Vienas iš greitų ir nebrangių būdų sumažinti saulės šilumą patalpose kai ant langų užklijuojama infraraudonuosiu spindulius atspindinti plėvelė. Ją reikia klijuoti iš išorės kad saulės spinduliai neprasiskverbtų pro stiklo paketą ir tai sumažina vidaus temperatūra 2-3 laipsnius kas yra išties nemažai. Plevelės atspalvius galima rinktis iš paletės, šviesių atspalvių tono plėvelė praleidžia nuo 40 iki 85 proc. šviesos todėl pasirinkus šviesesnę nereikia bijoti kad kambariuose bus tamsu dienos metu.

Šviesios eksterjero spalvos

Namo sienų apdailos medžiagų ir stogo spalvos (https://stogulinija.lt/produktai/stogo-danga/) pietų Europos šalyse pvz. Ispanijoje, Italijoje, Graikijoje dažniausiai yra baltos arba pastelinių spalvų. Ir tai yra ne veltui nes jau nuo seno žinoma kad balta spalva atspindi saulės šviesą ir todėl pastatai taip stipriai neįkaista kaip pvz. jei būtų juodos ar rudos spalvos. Pridėkime 30-40 cm storio mūro sieną ir turėsime puikią kombinaciją kaip sumažinti temperatūrą kambariuose vasaros metu.

Šėšėlis

Pasodinę medžių ar tankių krūmų šalia savo būsto tikrai nesigailėsite. Jei gyvenate pietų pusėje kur didžiąją dienos viešpatauja kaitra, augalų sukurtas natūralus pavėsis ir užuovėja skurs gaivią atmosfera aplink jūsų namą. Medžių pavėsis apsaugo namus nuo tiesioginių saulės spindulių ir gali turėti didžiulę įtaką komfortiškam jūsų gyvenimui ir jūs net nepagalvosite kad jums namie reikalingas oro kondicionierius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *