Home > Būstas > Aliuminio profilių panaudojimo galimybės statybose

Aliuminio profilių panaudojimo galimybės statybose

Aliuminio profilių panaudojimo galimybės statybose.

Dažniausiai plienas kaip statybinė medžiaga buvo naudojamas statybose. Tačiau dėl techninių parametrų ir unikalių savybių juos vis dažniau keičia aliuminio profiliai. Aliuminio lydiniai su geležies, vario ar kvarco priedais pagerina šios medžiagos stiprumo parametrus. Dėl šios priežasties aliuminio profiliai turi panašų patvarumą kaip geležies lydiniai.

Aliuminio profiliai pasižymi šiomis savybėmis:

  • mažas svoris;
  • lengvas mechaninis apdorojimas;
  • atsparumas oro sąlygoms;
  • atsparumas mechaniniams pažeidimams;
  • šilumos ir elektros laidumas;
  • aukštas estetikos lygis.

Išvardijant įvairias aliuminio panaudojimo statybose galimybes, reikėtų pradėti nuo aliuminio profilių. Aliuminio lydinys puikiai tinka langų rėmų ir durų staktų gamybai, terasoms bei stoginėms. Šioje srityje labiausiai vertinama galimybė laisvai formuoti profilius ir atsparumas oro sąlygoms. Svarbus ir mažas tokių konstrukcijų svoris, kuris tinka ir medinėms konstrukcijoms ir karkasiniuose namuose.

Be to, šiuolaikiniuose pastatuose vertinamas unikalus aliuminio profilių ir kampų stilius. Dėl miltelinio dažymo proceso šiuos elementus galima apdailinti bet kokiu būdu. Be spalvų, profiliai gali turėti ir natūralaus medžio įkvėptą raštą, kuris leidžia pritaikyti dar plačiau. Tačiau šiuolaikinėje statyboje privalumas yra tik poliravimo būdu užbaigto paviršiaus minimalizmas.

Konstrukciniai aliuminio elementai

Statybose pastato viduje atliekamiems darbams dažniausiai naudojami C profiliai, T profiliai ar kiti aliuminio profiliai. Šie elementai daugiausia naudojami kuriant laikančiąsias konstrukcijas, kurioms reikalingas mažas svoris, paprastas apdirbimas ir ilgaamžiškumas. Todėl aliuminio profiliai naudojami gipso kartono karkasams arba pakabinamoms luboms. Jie taip pat gali sudaryti rėmo konstrukciją, skirtą montuoti sienų arba lubų plokštes.

Modernūs biurų pastatai, džiuginantys novatoriškais sprendimais ir lygiomis stiklinėmis sienomis, statomi taip pat iš aliuminio profilių, kurie yra itin patvarūs ir lengvi. Šiuo metu tai vienas iš labiausiai paplitusių sprendimų, užtikrinančių didelį kūrimo lankstumą, kurį ypač pastebi investuotojai ir architektai. Aliuminio profilių dėka į pastatą galima įleisti maksimalų šviesos kiekį, o tai paverčia unikalia atmosfera viduje ir elegantiška pastato išvaizdą. Pastato konstrukcija iš aliuminio lemia mažus priežiūros kaštus ir puikią šilumos ir garso izoliaciją.

Ekologiniai aliuminio profilių pranašumai statybose

Tai taip pat labai svarbus argumentas dėl didėjančio jų naudojimo. Aliuminis yra 100% perdirbta medžiaga, o tai reiškia, kad ją galima apdirbti daug kartų neprarandant jo savybių. Be to, aliuminio profilių gamybos procese sunaudojama daug mažiau energijos nei kitų statybinių medžiagų, tokių kaip plienas ar mediena. Todėl aliuminio profilių pasirinkimas taip pat yra sąmoningas, aplinką tausojantis pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *