Kaip ir ankstesniais laikais, taip ir dabar, tvoros paskirtis išlieka tokia pati: atskirti teritorijas, saugoti nuo svetimų akių ir puošti. Tačiau derėtų pabrėžti, kad visos šios paskirtys ne visada yra vienodai svarbios. Pavyzdžiui, pamiškės sodybos tvoros saugojimo paskirtis tampa kur kas svarbesnė nei reprezentatyvumo. Tad renkantis tvorą būtent į tai visų pirma ir reikėtų atkreipti dėmesį – pasirinkta tvora turi patenkinti būtiniausius poreikius ir atlikti reikiamas funkcijas.
Jeigu orientuotumėtės į saugumo aspektą, tuomet čia itin reikšmingą vietą užima tvoros patvarumas, kuris atsiskleidžia per medžiagų ir konstrukcijų tvirtumą. Šiuo atveju labai svarbus kriterijus tampa aukštis: ar tvora iš tiesų pakankamai aukšta, kad užtikrintų saugumą nuo vagių ar plėšriųjų gyvūnų ir ar ji nėra pernelyg aukšta bei neizoliuoja sodybos nuo bendruomeninio gyvenimo. Kokį tvoros aukštį turėtumėte rinktis paprastai diktuoja pati aplinka: tarkime turizmo sodyboje reikės kur kas žemesnės tvoros nei mieste. Kalbant apie tvoros dizaino pasirinkimą, pirma reikėtų įvertinti paties pastato stilių, aplinką, sodą, dydžius, kadangi tai turi įtakos tvoros pasirinkimui ir stilistikai.
Renkantis reikėtų vadovautis viena pagrindine taisykle, kuri galioja renkantis bet kokius architektūrinius elementus: kuo mažesnis sodas, tuo smulkesnės turėtų būti ir detalės. Čia reikėtų vengti stambių tūrių ar masyvių formų, tačiau jei to padaryti negalima, tai kiek įmanoma jas susmulkinti. Pavyzdžiui, jeigu vos trijų arų sklypelyje neišvengiamai tenka rinktis tik masyvią tvorą, kuri labiau primena sieną, aplinka atrodys pernelyg suspausta, atsiras varžantis uždarumo jausmas. Tokį įspūdį galima sumažinti tvorai suteikus ažūriškumo arba sudarius nišų žaismą. Nereikėtų išsigąsti kiaurymių tvorose, kadangi nišose galima originaliai įtvirtinti įvairių augalų ar įgyvendinti skulptūrinius bei meninius sumanymus.