Home > Būstas > KUBILAS – IR SVEIKATAI IR PRAMOGAI

KUBILAS – IR SVEIKATAI IR PRAMOGAI

Lauko kubilai itin dažnai yra vadinami alternatyva pirčiai. Žinoma, yra vienas esminis skirtumas – pirties karštis, apsunkinantis kvėpavimą, yra priimtinas ne kiekvienam, o štai kubilo karštis, kuriuo mėgaujamasi po atviru dangumi, abejingų praktiškai nepalieka.

Kodėl verta rinktis maudynes kubile?

Maudynes kubile verta rinktis dėl keleto priežasčių. Visų pirma, tai yra puiki pramoga įvairiais amžiaus žmonėms, nekalbant, žinoma, apie itin mažus vaikučius. Kubilas gali tapti ir puikiu bet kokio vakarėlio akcentu, ir puikia savaitgalio pramoga. Visų antra, maudynės kubile yra naudingos dėl to, kad teigiamai veikia besimaudančiųjų sveikatą. Įrodyta, kad dažnai maudydamiesi kubile žmonės efektyviau užgrūdina savo organizmą. Be kitą ko, dažnos maudynės kubile pastebimai gerina sveikatą, nes per „procedūras“ kubile dėl pagerėjusios kraujo cirkuliacijos padidėja žmogaus organų aprūpinimas deguonimi, taip pat pagerėja medžiagų apykaita, lengvėja reumato simptomai ir t. t.

Ką turėtumėte žinoti apie maudynes kubile?

Prieš maudynes kubile ir po jų patartina nusiprausti duše. Maudynėms kubile dažniausiai yra pasirenkamas vakaras, o tai reiškia, kad yra būtina nuo kūno nuplauti dezodoranto, kremų, losjonų, kitų kosmetikos produktų likučius bei per dieną ant mūsų kūnų „nutūpusias“ bakterijas, kurių į kubilą „neštis“ nerekomenduojama. Lipdami į kubilą nepamirškite švariai nusivalyti ir savo pėdų, ypač, jeigu iki kubilo ėjote basomis.

Kubile pliuškenamasi pusiau gulint arba sėdint. Atkreipkite dėmesį į tai, kad maudynių metu Jūsų ir Jūsų draugų ar šeimos narių, kurie kartu su Jumis mėgaujasi kubilo teikiamais malonumais, širdies plotas nebūtų apsemtas 40–50 laipsnių pagal Celsijų įkaitinto vandens.

Dar viena taisyklė, kurią pravartu prisiminti maudantis kubile, yra ta, kad kubilo vanduo nėra skirtas gerti, t. y., pasistenkite jo nenuryti.

Ar visi kubilai yra vienodi?

Jeigu šiuo metu ieškote kubilo, jau tikriausiai pastebėjote, kad jų yra net keletas skirtingų tipų. Vienas iš jų – tai stacionarūs kubilai. Dėl savo konstrukcijos šie kubilai yra sunkiau perkeliami iš vienos vietos į kitą, todėl, kaip ir liudija jų pavadinime esantis žodis „stacionarus“, šie kubilai yra statomi konkrečiai jiems numatytoje vietoje ir įprastai nėra perkeliami iš vienos vietos į kitą, išskyrus išimtinius atvejus. Dar vienas kubilų tipas – tai mobilūs kubilai. Šio tipo kubilai yra „įkurdinti“ priekabose, o tai reiškia, kad juos labai lengva nugabenti į bet kurią pasirinktą vietą. Kubilai su išorine krosnele yra dar vienas kubilų tipas. Tokiame kubile telpa daugiau žmonių negu kubile su vidine krosnele, tačiau pastarojo tipo kubilai užima mažiau vietos, todėl idealiai tinka ir nedidelėse erdvėse. Ovalios formos kubilai dar vadinami ofuro voniomis – tai romantiškiausias kubilų tipas, nes jis dažniausiai yra pritaikytas dviejų žmonių poilsiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *