Home > Būstas > Kaip pradėti namų remontą arba rekonstrukciją?

Kaip pradėti namų remontą arba rekonstrukciją?

Tikrai ne visi gyvename visiškai naujos statybos namuose, kur visi baldai ir įrengimai yra ką tik nupirkti ir nė kiek nesusidėvėję. Deja, bet tenka pripažinti, kad labai nemaža dalis mūsų būstų turėtų būti remontuojami ar net rekonstruojami. Tai svarbu ne tik dėl estetikos, bet ir dėl saugumo. Aplūžusiame ir apgriuvusiame bute, kotedže ir/ar name galima susižeisti patiems, o ką jau kalbėti apie vaikus ir/ar svečius. Tad tiems, kurie nori atsinaujinti – šis straipsnis bus labai naudingas mat apžvelgsime pagrindinius dalykus, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant namų remontą arba rekonstrukciją.

Planuokite biudžetą, jeigu reikia – skolinkitės

Didžiausia problema ir rūpestis daugumai namų šeimininkų – riboti piniginiai ištekliai. Norų ir idėjų gali būti daug, tačiau realios ribos gali trukdyti įgyvendinti gražius norus. Dėl šios priežasties, labai nemaža dalis žmonių ima būsto renovacijai skirtą paskolą. Tai yra puikus sprendimas tuo atveju, kada norite gražiai suremontuoti ir įrengti būstą, bet nenorite išleisti visų santaupų.
Geriausia turėti kuo išsamesnę sąmatą prieš pradedant darbus. Be abejo, kad bus staigmenų darbo eigoje, tačiau tikrai reikėtų kuo labiau minimizuoti jų tikimybę.

Nuomokite įrangą, kurios vėliau nereiks

Jeigu darbai dideli, daugumą įrangos verta pirkti, tačiau, jeigu tik perdažote sienas, keičiate tik tapetus arba vienus langus – didelių pirkinių planuoti tikrai neverta. Grąžtai, pjūklai, medžiagos bei kiti pirkiniai yra naudingi tada, kai be jų darbai negalėtų būti judinami iš mirties taško.
Juolab, kai kone bet kokią įrangą galima patogiai užsisakyti internetu ir už gerą kainą gauti kone kitą darbo dieną arba labai greitai, tikrai nėra reikalo viską pirkti kuo anksčiau. Net ir betono maišyklę galima internetu įsigyti – https://www.varle.lt/betono-maisykles/.
Kitu atveju rinkitės įrangos nuomą tam tikram laikotarpiui.

Nebijokite samdyti profesionalus

Absoliučiai neverta gaišti savo laiko darant tai, ko visiškai neišmanote. Net, jeigu noro turite daug, esmė yra tokia, kad tam tikrų darbų patys, ypač, jeigu neturite patirties – niekaip neatliksite kokybiškai. Langų montavimas, griovimo ir statymo darbai, santechnika, trinkelių klojimas, elektros darbai bei dešimtys, jeigu ne šimtai kitų užduočių liktų neįgyvendintos arba rezultatai būtų be galo prasti.
Kur jau kur, o namuose norisi tik geriausio, todėl niekas nepaneigs, kad geriau yra šiek tiek daugiau išleisti ir turėti kokybiškai įrengtą būstą nei sutaupyti kelis šimtus eurų, bet vėl ruoštis viską kapitaliai tvarkyti po poros metų.

Investuokite ir į komfortą, ir išmanumą, ne tik į grožį

Kada atliekate remontą ir/arba renovaciją, stenkitės ne viską atstatyti į pradinį tašką, tačiau judėti pirmyn. Esant galimybei įrenkite išmaniojo šildymo, pritemdomo apšvietimo, išmanias saugos sistemas.
Visa tai leis gerokai ergonomiškiau, ekonomiškiau ir paprasčiau valdyti namus bei reguliuoti, o tuo pačiu metu ir sumažinti išlaidas, kurios įprastai būtų skiriamos komunaliniams mokesčiams. Visos investicijos į išmaniąsias sistemas atsipirks ir bus gerokai smagiau gyventi tuose namuose, kur viską galėsite susireguliuoti pagal savo poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *