Home > Interjeras, baldai > Ką reikia žinoti įsirengiant namą?

Ką reikia žinoti įsirengiant namą?

Namo įrengimas – sudėtingas, tačiau malonus procesas, kuris galiausiai suteikia galimybę gyventi jaukioje, pagal asmeninius poreikius įsirengtoje aplinkoje. Norint pasiekti tokių rezultatų, kruopščiai reikia apgalvoti kiekvieną įrengimo aspektą ir žinoti tam tikrus svarbius niuansus, apie kuriuos šį kartą ir pakalbėsime.

Elektra

Vienas iš pirmųjų žingsnių yra elektros išvedžiojimas. Šis darbas atliekamas kartu su profesionalais, kurie gali duoti vertingų patarimų, tačiau ir patys galite pagalvoti, kur ir kokius apšvietimo šaltinius planuojate naudoti. Dėl to iš anksto reikėtų turėti preliminarų planą, kaip atrodys kiekviena patalpa – taip lengviau bus atrasti patogiausias šviestuvų ir rozečių vietas. Nesuklysite, jeigu kelias funkcijas atliekančiuose kambariuose pagalvosite apie apšvietimo sluoksniavimą naudojant kelis apšvietimo šaltinius. O kai ateis metas rinktis šviestuvus, pirmenybę teikite tiems, kurie naudoja LED lemputes – ši technologija yra labai efektyvi ir taupi, tad ilgalaikėje perspektyvoje pavyks nemažai sutaupyti.

Santechnika

Pakankamai ankstyvoje namo įrengimo stadijoje reikės pagalvoti ir apie santechniką – ji bus svarbi virtuvėje ir vonios kambaryje. Reikės nutarti, kurioje vietoje stovės kriauklės ir kokia pagrindinė vonios įranga bus naudojama. Vonios ir dušo kabinos iki šiol įnirtingai kovoja tarpusavyje: jei ir Jums sunku apsispręsti, verta pagalvoti apie įrangą, kuri sąlyginai apjungia visus privalumus – tai gilius padėklus turinčios dušo kabinos ir vonios sienelės.

Tuomet reikės išsirinkti maišytuvus ir unitazus. Atkreipkite dėmesį, jog dabar galima rinktis potinkinius šio įrangos montavimo būdus: pakabinamas unitazas ar, pavyzdžiui, potinkinis maišytuvas vizualiai užims mažiau vietos, tad bus galima išplėtoti estetišką aplinką. Jei turėsite papildomos vietos, verta apsvarstyti pisuaro ar bidė kandidatūrą.

Šildymas

Šildymui galima naudoti šilumos siurblius arba katilus – dar geriau, jei abi šios sistemos bus suderinamos tarpusavyje. Kalbant apie katilus, reikėtų paminėti skirtingus jų tipus, kurie priklauso nuo naudojamo kuro. Jei namuose yra prieiga prie gamtinių dujų, verta apsvarstyti dujinio katilo įsigijimą – jų priežiūra ir naudojimas nekels jokių papildomų rūpesčių. Tą patį galima pasakyti ir apie elektrinius modelius – skirtumas tas, kad šiuo atveju bus naudojama elektra. Galiausiai reikėtų paminėti ir kieto kuro katilus, kuriems gali būti naudojamos granulės, malkos, anglys ar, pavyzdžiui, briketai. Toks šildymas bus itin ekonomiškas, tačiau patiems nuolat reikės katilą pripildyti atitinkamu kietu kuru ir reguliariai valyti pelenus.

Kartu su įvairių tipų katilais gali būti pasirenkami ir išsiplėtimo indai, kurie šildymo įrangą saugo nuo įvairių pažeidimų. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: http://pigu.lt/lt/santechnika-remontas-sildymas/sildymo-iranga/issipletimo-indai.

Apdaila

Sekantys žingsniai bus lubų, sienų ir grindų apdaila – Jūsų lauks ne vienas svarbus sprendimas. Turėtumėte kuo išsamiau pasidomėti praktinėmis atitinkamų medžiagų savybėmis, kad kuo geriau žinotumėte, ko iš jų galima tikėtis. Tuomet beliks pagalvoti apie jų išvaizdą – šie sprendimai priklausys nuo to, kokį interjerą norėsite suformuoti. Svarbiausia, kad visus namo elementus daugiau ar mažiau galėtumėte suderinti tarpusavyje: taip pavyks sukurti darnią, harmoningą atmosferą.

Baldai ir buitinė technika

Tai – vieni paskutinių pirkinių, kurie namą padės paversti namais. Turėtumėte atsižvelgti į jų dydį, funkcionalumą, prekinį ženklą, dizainą ir, žinoma, apgalvoti savo bei šeimos poreikius. Šiuos gaminius galėsite įsigyti ir eigoje, tad pirmiausia apsirūpinkite tais, be kurių kasdienybėje Jums bus neįmanoma išsiversti.

Atsižvelgę į visą šią informaciją, pakankamai lengvai turėtumėte įsirengti savo svajonių namą. Žinoma, lauks ir daugiau svarbių sprendimų, tačiau jeigu iš anksto apgalvosite svarbiausius akcentus, tolimesni procesai klostysis kur kas sklandžiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *