Naujakuriai džiaugiasi ir stengiasi tapti išsvajoto namo šeimininkais, greičiau įsikurti, ramiai gyventi ir atšvęsti ikurtuves naujame name.
Kokios įkurtuvių tradicijos ?
Šiandien įkurtuvėm ypatingos reikšmės nesuteikiama, bet kai kurių įdomių senovinių tradicijų naujakuriai dar nepamiršo. Į namus buvo įprasta kraustytis per pilnatį- tikėta, kad tada namuose bus pilnatvė, į naujus namus pirmąjį įleisdavo katiną, ar šunį arba kitą gyvūną, buvo manoma, kad gyvūnas išvaikys negeras dvasias, neigiamą energiją, ši tradicija gyva iki šiol. Jeigu ruošiates kraustytis į naują namą ir neturit jokio gyvūno, galima pasiskolinti iš draugo ar giminaičio. Neseniai vienai jaunai šeimai prišaukė laimę- gimė dvynukai
Kaip pirmieji svečiai turėtų elgtis ?
Dar neperžengę slenksčio pirmieji svečiai sviesdavo į šeimininkus saują monetų, kad naujakuriams niekada nieko nepritrūkų, o šeimininkai išreikšdami savo svetingumą pasitikdavo su duona ir druska. Nuo seno naujakuriams įprasta dovanoti simboliškas dovanas, pavyzdžiui, pasagą, gyvūnų figurėlių, buityje reikalingų daiktų- šaukštų, indų,puodų, staltiesių, šviestuvų, žvakidžių, buitinės technikos ir kt.
Kaip įveikti depresiją?
Dauguma žmonių suserga depresija, kai buna bloga ekonominė situacija, keičiasi gyvenimo būdas, o kad geriau pasijustumet yra įvairiausių būdų, kuriuos patys galite padaryti arba kreiptis pas specialistus, pavyzdžiui, Reiki. Psichologinė pagalba gali padėti, jeigu patiriate sunkumus tarpusavio santykiuose, nepasitenkinimą darbu, profesija, mokantis arba patiriate stresą, baimę, nerimą, depresiškus jausmus, esate pasimetęs ir nematote išeities iš dabartinės situacijos. Sergant depresija būtina rūpintis bendra sveikatos būkle, nes žmonės sergantys diabetu ar širdies ligomis, dažniau serga ir depresija. Reguliari mankšta, begiojimas gali padėti jaustis geriau, po mankštos nuotaika visada pagerės.