Būsto renovaciją dažniausiai atliekame tam, kad mūsų namuose atsirastų daugiau komfortiškumo. Kas gali būti geriau už tai, kai šaltuoju metų laiku namuose pakanka šilumos, o per vasaros karščius galime mėgautis gaivia vėsa? Todėl renovacijos metu svarbiausias dėmesys turėtų būti skiriamas patalpų apšiltinimui bei ventiliacijai, kad būtų išvengta drėgmės pertekliaus bei pelėsio įsimetimo. Kitaip tariant, būtina vienu metu pasirūpinti šildymu ir vėsinimu.
Kokie prietaisai gali ir šildyti, ir vėsinti?
Jau prieš dvidešimtį metų Europos pastatuose buvo pradėta įrenginėti sistema, kuri patalpas ne tik šildė, bet ir vėsino. Tai gali atlikti šilumos siurbliai, kurie išgauna sukauptą šiluminę energiją iš aplinkos – oro, vandens bei grunto ir pateikia ją į gyvenamąjį namą ar kitokias patalpas. Šilumos siurbliai yra skirstomi į kelias rūšis – siurbliai oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo arba gruntas-vanduo. Siurbliai oras-oras energiją paima iš lauko oro ir perneša patalpos orui, tuo tarpu siurbliai oras-vanduo ima šilumos energiją iš lauko oro ir perduoda ją į įprastinę šildymo sistemą. Visi dabartiniai šilumos siurbliai pasižymi dideliu našumu, nesudėtingu naudojimu ir nepriekaištinga technine kokybe. Jų dėka mes galime pamiršti šildymą kietuoju kuru, mums nebereikia rūpintis nuolatiniu katilo kūrenimu, pelenų šalinimu ir pan.
Kas skatina vartotojus dažniau rinktis šilumos siurblius oras-vanduo?
Šie siurbliai tampa vis populiaresni vartotojų tarpe todėl, kad namams užtikrina tikra komfortišką aplinką ir tuo pačiu nereikalauja didelių išlaidų. Pagrindinis jų privalumas yra tas, kad jie puikiai ir lengvai priderinami prie esamos namų šildymo sistemos, todėl tinka tiek grindų, tiek radiatorių, tiek boilerių ir kitokiam šildymui. Be to, jie yra vertinami dėl savo ekologiškumo, nes į aplinką neišskiria anglies dioksido, neužima daug vietos, juos lengva sumontuoti. Ši įranga gali ne tik efektyviai šildyti, bet ir vėsinti patalpas, o taip pat ir paruošia karštą vandenį įvairioms kitoms reikmėms. Tiesa, nereikėtų pamiršti, jog prieš rinkdamiesi tokį šilumos siurblį, būtina pagalvoti ir apie tai, kokį namų plotą reikia aptarnauti, kokia jo šiluminė varža ir pan.