Įvairūs vasariški šalikėliai puikia stiliaus detale laikomi nuo labai senų, dar Nefertitės laikų, kurie buvo dalis jos šukuosenos aksesuarų. O štai megzto šaliko nešiojimo pradininku laikomas trečiasis Krokuvos kunigaikštis. Taip pat ir kompozitorius Bethovenas, gyvenęs dar XIX a., mėgo savo įvaizdį papildyti būtent stilingo šaliko akcentu.
Šiandien šalikų audinių, raštų ir stilių gausa neleidžia likti nepastebėtiems. Labiausiai vertinami rankų darbo, natūralaus pluošto ar natūralių siūlų gaminiai. Nei patys dėvėdami, nei kitiems dovanodami šiuos šalikus niekada neprašausite pro šalį. Ne veltui jie yra viena iš dažniausiai po Kalėdų eglute nugulančių dovanų, kurios sulaukia vyrai, tėčiai ar mylimi seneliai.
Natūralios vilnos šalikai yra labai šilti, tačiau ne visa vilna yra maloni prie kūno, todėl renkantis šaliką vertėtų atkreipti į tai dėmesį. Šiuo metu vieni iš populiariausių ir labiausiai pamėgtų šalikų – tai prabangios ilgapluoštės alpakų jauniklių vilnos šalikai, pasižymintys gausiu spalvų ir raštų asortimentu. Vienspalviai, languoti bei linijomis austi gaminiai yra labai šilti ir švelnūs, todėl neerzina ir nedirgina net nuogo kūno odos.
Šie šalikai vertinami dėl jų puikių savybių, jie nesiburbuliuoja ir nesivelia, todėl ilgą laiką išlaiko savo tobulą prekinę išvaizdą. Alpakos vilna pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, todėl gali būti puiki dovana itin jautrią odą turinčiam žmogui.
Prabangi išvaizda ir aukšta kokybė leidžia sukurti tobulą bei išskirtinį įvaizdį prie bet kokios aprangos. Pasirinkus tinkamą šaliko atspalvį, jis gali tapti neatskiriama stiliaus detale tiek prie kostiumo, palto, tiek ir prie laisvalaikio aprangos. Jį galima rišti keliais skirtingais būdais – dėvėti po viršutine apranga, taip pat ant jos, apsukti aplink kaklą arba laisvai permesti per petį.