Televizorius namuose dažnai yra ne tik žinių, bet ir pramogų šaltinis. Dėl to naujam televizoriui investicijų paprastai negailima. Deja, dažnai kainą „išpučia“ televizoriaus dydis, o ne raiška, funkcionalumas ar kiti privalumai. Bet ar tikrai verta investuoti į kuo didesnį televizorių?
Didieji ekranai ir jų pliusai
Televizoriai 75 colių ar didesniu ekranu yra priskiriami didžiųjų kategorijai. Jie puikiai tinka naudoti didelėse erdvėse, pavyzdžiui, konferencijų salėse. Tačiau ar tokio tikrai reikia namuose? Žinoma, jei tik turite užtektinai vietos! Tai įvertinti paprasta – televizorių žiūrėti reikėtų iš atstumo, kuris yra maždaug 1,5-2,5 karto didesnis už ekrano įstrižainę.
Tik dideliuose ekranuose galite mėgautis visais aukštos raiškos privalumais. Didieji televizoriai gali pasiūlyti išplėstinę vaizdo patirtį, sukurti kino teatro įspūdį. Plačiame ekrane puikiai matytis visos detalės, tad bus smagiau žiūrėti filmus ar mėgautis vaizdo žaidimais.
Kokie didelių televizorių trūkumai?
Nors didelis ekranas žavi savo galimybėmis ir kuriamu įspūdžiu, reikėtų įvertinti ir tokių televizorių trūkumus. O jų yra net keletas. Vienas svarbiausių yra poveikis akims, kuris gali būti neigiamas, jei mažoje patalpoje žiūrėsite didelį televizorių.
Taip pat negalima pamiršti ir kainodaros, kuri yra visai paprasta: kuo didesnis, tuo brangiau. Gera pagalvokite, ar tikrai verta išlaidauti perkant didelį televizorių. Be to, didesnis ekranas pareikalaus ir daugiau elektros energijos.