Elektros generatorius – tai yra naudingas prietaisas, kuris tiekia elektrą dingus elektrai ir neleidžia nutraukti kasdienės veiklos ar sutrikdyti verslo veiklą. Galimi skirtingų elektrinių ir fizinių konfigūracijų generatoriai, skirti naudoti įvairiose srityse. Tolesniuose skyriuose apžvelgsime, kaip veikia generatorius, pagrindiniai generatoriaus komponentai ir kaip generatorius veikia kaip antrinis elektros energijos šaltinis gyvenamuosiuose ir pramoniniuose įrenginiuose.
Kaip veikia generatorius?
Elektros generatorius yra įtaisas, kuris mechaninę energiją, gautą iš išorinio šaltinio, paverčia elektros energija kaip išvestį. Svarbu suprasti, kad generatorius iš tikrųjų „nesukuria“ elektros energijos. Vietoj to, jis naudoja jam tiekiamą mechaninę energiją, kad priverstų elektros krūvius, esančius jo apvijų laidoje, judėti per išorinę elektros grandinę. Šis elektros krūvių srautas sudaro generatoriaus tiekiamą išėjimo elektros srovę. Šį mechanizmą galima suprasti laikant generatorių analogišku vandens siurbliui, kuris sukelia vandens srautą, bet iš tikrųjų „nesukuria“ juo tekančio vandens. Šiuolaikinis generatorius veikia pagal elektromagnetinės indukcijos principą, kurį atrado Michaelas Faradėjus 1831–1832 m. Faradėjus atrado, kad minėtą elektros krūvių srautą galima sukelti magnetiniame lauke judant elektros laidininką, pavyzdžiui, laidą, kuriame yra elektros krūvių. Šis judėjimas sukuria įtampos skirtumą tarp dviejų laido arba elektros laidininko galų, o tai savo ruožtu sukelia elektros krūvių tekėjimą, taip generuodami elektros srovę. Tokiu principu veikia elektros srovės generatorius. Elektros generatorius namui kaina priklauso nuo specifikacijos, galingumo ir įvesties galimybių. Dažniausiai pasirenkamas automatinis elektros generatorius, tačiau galima rinktis ir mobilus elektros generatorius ir rankinis elektros generatorius.
Pagrindiniai generatoriaus komponentai
Pagrindiniai elektros generatoriaus komponentai gali būti suskirstyti į: Variklis. Kintamosios srovės generatorius. Degalų sistema. Įtampos reguliatorius. Aušinimo ir išmetimo sistemos. Tepimo sistema. Akumuliatoriaus įkroviklis. Kontrolės skydelis. Pagrindinis mazgas / rėmas. Žemiau pateikiamas pagrindinių generatoriaus komponentų aprašymas. Variklis yra generatoriaus įvesties mechaninės energijos šaltinis. Variklio dydis yra tiesiogiai proporcingas didžiausiai generatoriaus galiai. Vertindami savo generatoriaus variklį turite atsižvelgti į keletą veiksnių. Norint gauti visas variklio veikimo specifikacijas ir techninės priežiūros grafikus, reikia pasikonsultuoti su variklio gamintoju. Naudojamų degalų tipas – Generatorių varikliai veikia su įvairiais degalais, pvz., dyzelinu, benzinu, propanu (suskystinto arba dujinio pavidalo) arba gamtinėmis dujomis. Mažesni varikliai paprastai dirba su benzinu, o didesni varikliai – su dyzelinu, skystu propanu, propano dujomis arba gamtinėmis dujomis. Tam tikri varikliai taip pat gali veikti naudojant dvigubą dyzelino ir dujų tiekimą dviejų degalų režimu.